Po raz pierwszy w gdańskim zoo będzie można obejrzeć parę dzioborożców kafryjskich

Po raz pierwszy w gdańskim zoo będzie można obejrzeć parę dzioborożców kafryjskich

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W niedzielę, 1 maja, zaczyna się letni sezon zwiedzania oliwskiego ogrodu zoologicznego. Kto przyjdzie tego dnia, niech się spodziewa niezwykłych atrakcji. Po raz pierwszy można będzie obejrzeć parę dzioborożców kafryjskich. Do tej pory eksponowano je osobno. Pracownicy oliwskiego zoo umożliwili im zamieszkanie razem, z nadzieją, że te egzotyczne ptaki się odwdzięczą potomstwem.

Dziecka spodziewają się też kondory. Teraz wysiadują jajo. Młode wykluje się za kilka tygodni.

- Niewykluczone, że lada dzień powiększy się rodzina tamaryn cesarskich - dowiadujemy się od Michała Targowskiego, dyrektora Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Wybrzeża w Gdańsku Oliwie. Stało się to już u surykatek i jeżeli będzie ciepło, młode tych ssaków zaczną wychodzić na spacery.

Zoo w Gdańsku Oliwie czynne jest przez cały rok, również w soboty i niedziele oraz wszystkie dni świąteczne. W okresie maj - wrzesień - od godz. 9 do 19, w kwietniu i październiku - od 9 do 17, a w pozostałe miesiące (listopad - marzec) od godz. 9 do 15. Wejście do zoo - najpóźniej na godzinę przed zamknięciem.

Sprzedaż biletów wstępu, bez rezerwacji, odbywa się przed wejściem do ogrodu.

Pełnopłatny kosztuje 15 zł, a ulgowy - 7,50 zł. Adres: Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, ul. Karwieńska 3, 80-328 Gdańsk Oliwa, tel./fax 58 552 17 51, zoo@zoo.gd.pl, www.zoo.gd.pl.

Zobacz też: Żubrownia na Pomorzu

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Olenka (gość)

Chodze do zoo co najmniej 3 razy w roku i zawsze jest to jeden z najprzyjemniejszy spacer jaki moge wymarzyć i nie nie jest drogo - bilet do kina jest droższy a przyjemność nieporownywalnie większa.

Co jest na plus:
- zwierzai i sposoby ich expozycji oraz wspaniały teren
- mala gastronomia ktora powoli zaczyna wygladać tak jak powina a nie jak budka z piwem
- sporo miejsc do siedzenia i dobre oznakowanie

Co mogłoby się zmienić:

- czemu nie zrobic kasy biletowej przy parkingu, jest tam możliwośc wejścia do zoo, a byłoby to dużo lepszy start aby wszystko zobaczyć
- wiecej pokazów karmienia zwierząt

Co wkurza:
- kochani rodzice pozwalajacy swoim pociechom na wszystko - dziecko jak dziecko widząc żółwika za szybą będzie walic w szybę probujac go dotknąć za to rodzic rozczulający się jak Ania/Wojtus/Kasia się świetnie bawi przy wyraźnym znaku "Prosimy nie stukac w szybę" to juz porażka
- ludzie deptajacy trawniki i zrywajacy kwiaty bo przecież "nikt nie patrzy" 'jest niczyje"

rty (gość)

Porównajcie sobie ceny z ZOO na Zachodzie. Mimo że zarabiamy w kraju mniej to ceny u nich są i tak droższe w przeliczeniu na naszą któraś tam cześć wypłaty.

Albi (gość) (mg)

Wziąć z domu kawę w termosie, a dziecku kanapkę i jakiś owoc.To chyba nie wstyd, ani grzech? Koszt nie przekroczy pięciu złotych.
Jeśli pomogłem daj plusa. Dziękuję za uznanie :)

zoja (gość)

Ludzie, a zdajecie sobie sprawę, ile kosztuje utrzymanie zoo? Tony pożywienia dziennie, woda, prąd, leki, szczepienia, obsługa weterynaryjna, porządkowa, itp.itd. Do tego, jak widać, ciągłe modernizacje, remonty i NOWE ZWIERZĘTA.

baba (gość)

1.ile razy w roku idzie rodzina do ZOO ?
2.czy od razu trzeba zasilać tamtejszą gastronomię?A może przygotować piknik i kanapki w koszyku?
3.na bulwarze nadmorskim czycha więcej pokus (piwko,frytki.jakaś tandeta na straganach,trampoliny itp,itd.....) niż w ZOO
4.a ja uważam ,że to fajna wycieczka i rodzinne spędzenie czasu,również edukacja i zainteresowanie dzieci światem zwierząt.
5.RODACY przestańmy ciągle narzekać i cieszmy się otaczającymi nas atrakcjami :-)
POZDRAWIAM

chwarznianin (gość) (Albi)

wp. Albi! bardzo się mylisz. ja dzieci nie posiadam, więc głodne gołębie nie karmię.
a jeśli jesteś tak bardzo bogaty to sponsoruj te biedne rodziny. przynajmniej zrobisz dobry uczynek.

chwarznianin (gość)

powiniście w dni robocze wprowadzić bilety tańsze dla biednych, wielorodzinnych rodzin.
aktualnie cena biletów jest bardzo wysoka dla całej rodziny. może dla rodzin wielodzietnych winne być bilety bezpłatne.
myślę, że czas wprowadzić takie promocje dla rodzin wielodzietnych. tym rodzinom nie stać na takie kosztowne wypady. a dzieci tego nie pojmują i męczą rodziców o wypad do zoo.

mg (gość)

Ale cena powaliła nas mocno... dodajmy jeszcze promocję na bilety komunikacji miejskiej w tej chwili co by wyszło 17 zł, daje w sumie 54,50 za sam dojazd i wejście. A kupić dziecku ciastko czy loda a sobie kawę, to 100 pęka jak nic. Trochę drogo...