Gdynia: Polska pokonała zagraniczne gwiazdy ligi w Meczu Gwiazd [zdjęcia]

Maciej Czarniak
Reprezentacja Polski Wygrała 74:70, a MVP spotkania została ...
Reprezentacja Polski Wygrała 74:70, a MVP spotkania została ... Maciej Czarniak
Reprezentacja Polski wygrała 74:70, a MVP spotkania została Agnieszka Bibrzycka, która po powrocie do Polski gra dla CCC Polkowice.

Biało-czerwone chciały zrewanżować się za zeszłoroczną przegraną Polek podczas meczu gwiazd w Lublinie i udało im się to. Wielki udział miała w tym jedna z najlepszych koszykarek w historii gdyńskiego klubu, Agnieszka Bibrzycka. Już w pierwszej kwarcie rzuciła 11 punktów w tym trzy "trójki". Gwiazdy ligi trzymały się jednak dzielnie i po pierwszej kwarcie prowadziły 21:20. W drugiej kwarcie to Polska nadawała ton grze powoli zyskując przewagę. W dogonieniu naszej reprezentacji nie pomogły nawet "trójki" Jolene Anderson z Lotosu Gdynia. Druga kwarta byłą też bardzo ważna dla młodej, 19-letniej Magdaleny Ziętary z gdyńskiego zespołu, która zadebiutowała w reprezentacji kraju. W połowie meczu Polska prowadziła 41:34

W trzeciej kwarcie Polki kontynuowały dobra grę kontrolując wynik spotkania. Przewaga utrzymywała się cały czas na poziomie 8-10 punktów przewagi dla Biało-Czerwonych, które przed ostatnią częścią meczu prowadziły 57:49. Gwiazdy nie zamierzały się jednak poddawać. Od początku czwartej odsłony uaktywnił się duet Henry - Robert na co dzień grający właśnie w Gdyni. Zawodniczki punktowały i podawały, dzięki czemu ich zespół zdobył 10 punktów z rzędu. Prowadzenie zaczęło przechodzić z rąk do rąk. Bibrzycka znów dała prowadzenie Polkom, ale za moment odpowiedziała Erin Roberts z Wisły Kraków i Gwiazdy znów były na czele. Na szczęście to Polki zachowały więcej zimnej krwi, a zwycięstwo przypieczętowały celnym rzutem wolnym i świetną obroną w ostatnich minutach gry.

Przeprowadzony w połowie meczu konkurs rzutów za 3 punkty, wygrała Amerykanka Laurie Koehn z Matizol Lider Pruszków. W finałowym pojedynku pokonała ona Ivanę Jalcovą z Lotosu Gdynia.

Polska 74:70 Gwiazdy Ligi
(20:21, 21:13, 16:15, 17:21)

POLSKA: Bibrzycka 16, Skobel 8, Kobryn 8, Pawlak 7 Majewska 2 - Leciejewska 8, Molik 6, Idczak 5, Szott 5, Koc 5, Chomać 4, Ziętara