Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gniezno: PWSZ z nowym kierunkiem - Technologia Chemiczna

Sona Ishkhanyan
To będzie nowość w Gnieźnie. Od roku akademickiego 2016/2017 zostanie uruchomiony nowy kierunek - Technologia Chemiczna. O ten kierunek swoją ofertę rozszerzyła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Gniezno: PWSZ z nowym kierunkiem - Technologia Chemiczna

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego PaństwowaWyższa szkoła w Gnieźnie uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na kierunku technologia chemiczna o profilu praktycznym.

- Wizją PWSZ w Gnieźnie jest stworzenie wyższej uczelni, kształcącej kadrę poszukiwaną na rynku pracy. Dlatego powstał pomysł utworzenia nowego kierunku, w realizacji którego poprosiliśmy o pomoc dużych przedsiębiorstw działających na terenie powiatu i poza jego granicami oraz prezydenta Gniezna, Tomasza Budasza - tytułem wstępu rozpoczął prof. dr hab. Józef Garbarczyk, rektor uczelni. - Student musi się nauczyć myślenia praktycznego, a to jest możliwe tylko w zakładzie pracy. Właśnie z tego powodu cieszymy się ogromnie ze współpracy z naszymi partnerami, u których nasi studenci będą zgłębiać swoją wiedzę teoretyczną poprzez praktykę - dodaje rektor. Program studiów został opracowany w ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami takim, jak: Velux, Flex Films Europa we Wrześni, Cembrit w Trzemesznie oraz Tex Year Europe w Gnieźnie przy wsparciu specjalistów z branży przemysłowej. - Oznacza to, że nie tylko nasi studenci będą mogli odbyć praktyki na terenie firm, ale także specjaliści przemysłowi będą wykładać na zajęciach- mówi dr Sławomir Binkowski z Instytutu Inżynierii i Ochrony Środowiska.

Współpraca z firmami ma zapewnić studentom, szeroki wachlarz praktyk zawodowych, ale także możliwość późnego zatrudnienia w danym przedsiębiorstwie. - Ja sam ukończyłem taki kierunek studiów i widzę możliwość zatrudnienia osób kończących takie studia. Uważam, że jest to bardzo trafny kierunek, który przekazuje nie tylko wiedzę ściśle chemiczna, ale także techniczną - Jarosław Janas, dyrektor zarządzający Panasonic Energy Poland S.A. Ze współpracy cieszą się także inne wspomniane wyżej firmy, w których jest zapotrzebowanie na specjalistów z technologii chemiczne. Pracodawcy podkreślają również, iż taki alians zapewnia korzyści dla obu stron. Studenci swoją wiedzę wykorzystują w praktyce, a firmy zyskują proste, świeże, niekiedy lepsze rozwiązania i pomysły młodych uczniów.

Rekrutacja na wspomniany kierunek trwa. W październiku ruszą pierwsze zajęcia, które odbywać się będą w systemie stacjonarnym (3,5 roku) oraz niestacjonarnym (4 lata). Dodatkowo studenci będą odbywali trzymiesięczne praktyki w zakładach pracy. Specjalności nowopowstałego kierunku to: przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz technologie chemiczne w ochronie środowiska.

Więcej o kierunku i zapisach można się dowiedzieć na stronie internetowej PWSZ w Gnieźnie.

Źródłop: TVN Meteo/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto