W piątek w wielu ogrodach zoologicznych świata odbywa się unikatowa impreza: Dreamnight, w Polsce zwana Wieczorem Marzeń. To akcja charytatywna, przeznaczona dla niepełnosprawnych dzieci. Dreamnight od wielu lat organizowany jest także w gdańskim zoo. Dzisiaj weźmie w nim udział ponad 300 osób - zaproszonych dzieci, ich rodziców i opiekunów. Początek - o godz. 18, zakończenie - około godz. 21.

- Na naszych małych gości czeka wiele atrakcji, przygotowanych przez różne osoby, instytucje, firmy - mówi Michał Targowski, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Wybrzeża w Gdańsku Oliwie. - W programie są między innymi pokazy jazdy na motocyklach, sprawności straży pożarnej.

Zobacz nasz serwis specjalny Zoo w Gdańsku Oliwie

Dzieci obejrzą też indiański wigwam, a także taniec. Zobaczą, jak przygotowuje się sokoła do polowań. Pojadą kolejką. Odwiedzą Małe Zoo. Kto zechce - weźmie udział w malowaniu twarzy, przejażdżce kucykiem, w konkursach. Na zakończenie - biesiada w chatce Góralce. Smakołyki dostosowano do możliwości zdrowotnych dzieci.

Inicjatorem „Dreamnight at the zoo” jest Zoo w Rotterdamie. Po raz pierwszy ten Wieczór Marzeń odbył się tam w 1996 roku i został zorganizowany dla dzieci chorych na nowotwory. Gdańskie zoo uczestniczy w tym światowym już, przedsięwzięciu, od 2005 roku.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!