Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Innowacyjna aplikacja UCK pomoże pacjentkom z rakiem piersi

Piotr Kallalas
Jak wyjaśniają pomysłodawcy, pacjentki będą miały możliwość wykonywania codziennych ankiet dotyczących stanu zdrowia. Następnie dane będą analizowane przez pielęgniarkę, która wraz z lekarzem zadecyduje o dalszych krokach.
Jak wyjaśniają pomysłodawcy, pacjentki będą miały możliwość wykonywania codziennych ankiet dotyczących stanu zdrowia. Następnie dane będą analizowane przez pielęgniarkę, która wraz z lekarzem zadecyduje o dalszych krokach. Piotr Kallalas
Powstało nowe mobilne narzędzie będące centrum wiedzy o raku piersi i wsparciem dla pacjentek. Aplikacja jest darmowa, posiada wiele modułów informacyjnych, a także umożliwia kontakt ze specjalistami.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zaprezentowało właśnie nową aplikację skierowaną do pacjentek walczących z rakiem piersi. Program ma charakter multifunkcyjny i będzie służyć zarówno jako kompendium wiedzy oraz umożliwi dostęp do bieżących wydarzeń, a także usprawni kontakt z ośrodkiem.

Chcemy rozwijać Centrum Chorób Piersi w każdej w płaszczyźnie i nie tylko w aspekcie dobrego leczenia, ale także dobrej organizacji pracy, jak i wprowadzania nowych rozwiązań, w tym nowoczesnych technologii. Wszystko po to, aby pacjent czuł się lepiej - powiedział dr n. med. Jarosław Skokowski, z-ca ordynatora Kliniki Chirurgii Onkologicznej UCK.

Pacjentki po wejściu do aplikacji,mogą przejrzeć najnowsze wytyczne, poczytać o dalszej diagnostyce czy otrzymać szereg porad dotyczących leczenia, pielęgnacji oraz diety. Bardzo ważną stroną tego projektu jest profilaktyka.

Wchodząc w odpowiedni moduł możemy przeanalizować instrukcję samobadania piersi, która zawiera zarówno opisy, jak i rysunki. Kobiety mogą zobaczyć krok po kroku, w jaki sposób badać piersi i na zwracać uwagę - powiedziała Monika Puchocka, koordynatorka projektu.

Program zawiera także szereg zakładek z informacjami o wsparciu psychologicznym. Dzięki rozwiązaniu kobiety będą miały dostęp do informacji o badaniach przesiewowych, a także o aktualnie organizowanych akcjach bezpłatnych badań mammograficznych w regionie. - Doceniamy rolę nowoczesnej informacji. Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona w sposób maksymalnie przyjazny i łatwy w użyciu. Jednak to co najistotniejsze i najbardziej innowacyjne w tej aplikacji, to moduł zgłaszania działań niepożądanych, czyli np. pogarszającego się samopoczucia. To narzędzie daje na możliwość szybszej, aktywnej reakcji - powiedziała dr. hab. Elżbieta Senkus - Konefka, która koordynuje działania Centrum Chorób Piersi UCK.

Jak wyjaśniają pomysłodawcy, pacjentki będą miały możliwość wykonywania codziennych ankiet dotyczących stanu zdrowia. Następnie dane będą analizowane przez pielęgniarkę, która wraz z lekarzem zadecyduje o dalszych krokach.

Obecnie aplikację można ściągnąć za pośrednictwem sklepu internetowego Google Play, natomiast już wkrótce będzie dostępna także w App Store. Docelowo UCK będzie chciał wdrożyć podobne rozwiązania w innych oddziałach.

ZOBACZ: Janina Ochojska o chorobie: Wiedziałam, że ta informacja prędzej czy później wypłynie. Przez 3 lata się nie badałam

Dzień Dobry TVN

POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto