Trzy tygodnie temu Iza Sokołowska, utalentowana tancerka, wyleciała z Gdańska do kliniki w Tianjin, gdzie walczy z guzem kręgosłupa. Mimo bólu, Iza cały czas się uśmiecha.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Iza jest już po dwóch zabiegach zamrażania guza - mówi Rafał Sokołowski, brat Izy, który towarzyszy jej w Tianjin. - Najpierw lekarze mrozli sam środek guza, w drugim zabiegu jego całość. Wszystkie zabiegi były przeprowadzane tylko w znieczuleniu miejscowym, twają 3 godziny, podczas któych Iza musi pozostać nieruchomo. Ale mino niewygody i faktu, że Iza lekko odczuwa 20-centymetrową igłę, cały czas jest uśmiechnięta.

Ból, który towarzyszy Izie zresztą bezustannie, jest efektem ucisku guza na nerwy. To uczucie "rozrywania" jej prawej nogi od biodra do kolana - Po zabiegach można było zauważyć poprawę, ale ból jest nadal nie do opisania, a Iza uśmiecha się przez łzy - mówi Rafał Sokołowski.

Priorytetem chińskich lekarzy jest powstrzymanie rozrostu guza. Jak mówi Rafał, "przyrównali guza do pędzącego samochodu, który trzeba stopniowo wyhamować".Iza przeszła także zabieg tzw. cementowania i wzmocnienia kręgów. Planowane są kolejne mrożenia guza. - Iza stara się ćwiczyć nogę, chodzi z chodzikiem, żeby wzmocnić mięśnie.

Raport: nasze materiały o Izie Sokołowskiej

Rafał Sokołowski umieszcza na swoim blogu aktualne informacje o stanie Izy. Wśród komentujących, można znaleźć słowa jej samej. 8 marca napisała "Nie poddaję się kochani. Wasza milość to moj doping".

Tymczasem na leczenie Izy nadal potrzebne są pieniądze. Część zebranej kwoty trzeba było przekazać na niezwykle kosztowną podróż, kiedy okazało się, że kwoty w całości nie jest w stanie pokryć sponsor.

- Za przelot Izy w jedną stronę linie lotnicze policzyły 82 tys. zł. Po rozmowach udało się zbić cenę do 60 tys. Sponsor nie był w stanie opłacić całości, dlatego część pieniędzy przeznaczoncyh na leczenie musiała sfinansować przelot - mówi Rafał Sokołowski.

Wciąż możesz pomóc! Pieniądze na leczenie Izy możesz wpłacić na poniższe konto:
Izabela Fengaras Sokołowska
numer konta PKO S.A: 64 1240 1242 1111 0010 2164 9021
w tytule: "Ratujmy Izę"

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

uw3az (gość)

wpiszcie w google Powiedz nie dla leczenia w Chinach i grupy lightofhope/lifasavers. wpiszcie w google Powiedz nie dla leczenia w Chinach i grupy lightofhope/lifasavers

" Niestety ale Iza S.(tancerka) nas kręci z tego względu że nam Polakom nie mówi całej prawdy? że ma Swoją drugą cichą terapie a o której pisze tylko po angielsku: Używa lek z Anglii o nazwie ,,Denosumab,,można w Wikipedii przeczytać. Wczoraj zmarła następna osoba:Iza Domagała.
Dlaczego nie pisze na forum o tym leku którego używa i dzięki jemu tylko żyje!!! Mogła uratować również innych ludzi którzy są jeszcze młodzi i chcą żyć. Ale niestety prosi ludzi jeszcze o pieniądze żeby mogła dostatnie żyć jak królowa (kupuje Sobie ciuszki w najdroższych Butikach w Atenach). No i przy okazji chcą całą rodzinę zabezpieczyć finansowo.Dlatego są teraz pośrednikami w tych wyjazdach do Chin a te zamrażanie wcale nie jest skuteczne.Tak zarabiają teraz na czyimś nieszczęściu a przy okazji Swoim.I mają jeszcze czelność wyłudzać od NAS pieniądze!!!
Wczoraj w TVP2 w Expressie Reporterów można było oglądnąć i posłuchać jakie zdanie na ten temat mają lekarze. "

" Ostrzegam przed wyjazdami na leczenie do Chin za pomocą i pośrednictwem pseudofundacji Light of Hope i Life Savers. Ludzie wysyłający chorych nowotworowo i obiecujący im w Chinach powrót do zdrowia są pozbawieni moralności, rozsądku a co się z tym wiąże człowieczeństwa. Chętnie poznam osoby wyleczone w Chinach za pomocą i pośrednictwem tych pseudofundacji, ale nie interesuje mnie Iza Sokołowska. W mojej ocenie nie jest to działalność bezinteresowna choć na pewno nie wszyscy tacy są z tych grup. Przykładem jest Frank, na którego blogu jest cennik kwiatów, czekoladek, pomoc otwierania dziwnych kont i szokująca mnie informacja, że jak na koncie szpitala nie ma pieniędzy to bez względu na stan zdrowia chorego jest wyrzucany z tego szpitala jak śmieć. Osoby wypowiadające się na blogu Franka i chwalące leczenie i opiekę dziś już nie żyją. Ludzie nie dajcie się ładować w kłamstwa, walczcie o życie, ale w cywilizowanych szpitalach "

Rafał (gość)

Rafał. Iza trzymajsie nie poddawaj masz dla kogo zyc i uda ci sie nie przejmuj sie niczym , widac ze jestes urocza Kobieta z dobrym sercem trzymaj sie i zdrowia zycze ,Rafał z Gor

Marzenka (gość)

Prosze pomóż mi.... Pomóż mi skontaktować się z Izą. Oglądałam wiele filmików z Izą i mówiła, że w tym roku zacznie zajmować się zakładaniem fundacji do tzw. przypadków "dajcie jej umrzeć".
Prosze... ja potrzebuje z nią porozmawiać. Moja koleżanka jest naprawdę piękną i bardzo mądrą dziewczyną. Teraz choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Wszyscy płaczą po kątach, płakali nawet lekarze przekazując jej te... wiadomość. Lekarze tak jak Izie, nie dają szans. Boje sie...
Prosze Cie jeżeli wiesz, jak mogłabym skontaktować się z Iza, odpowiedz na mojego mail'a: sobierajmarzenka@gmail.com
Pozdrawiam i bede czekała,
Marzenka

masiak720

PROSBA. Z racji toczących się spraw sądowych, prosimy wszystkich posiadających w swoich profilach zdjęcia Izy z synkiem lub samego Maluszka - o usunięcie ich.
Jak również wszelkie opisy i komentarze dotyczące tej sprawy.

Dzięki z góry!