Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jarmark św. Dominika w Gdańsku [PROGRAM, PARKING, MAPY]

Monika Jankowska
Koncerty, Święto Chleba, wielkie grillowanie z łososiem norweskim, Bajkowisko dla najmłodszych, Bieg św. Dominika, gra miejska i aż tysiąc wystawców - tak będzie wyglądał tegoroczny Jarmark św. Dominika, który rozpoczął się już 25 lipca (sobota).

Ceremonia otwarcia jarmarku odbyła się na przedprożach Ratusza Głównego Miasta. Tam kronikarz miejski opowiadał zgromadzonej publiczności krótką historię jarmarku, a na schodach prowadzących do ratusza ustawili się strażnicy miejscy, bębniarze i szczudlarze z gdańskimi flagami.

JARMARK ŚW. DOMINIKA W LICZBACH

Uroczystość otwarcia wymaga oczywiście odpowiedniej oprawy muzycznej, 25 lipca gwiazdą wystąpiła Monika Brodka. ZDJĘCIA Z KONCERTU >>>

Jarmark św. Dominika - KONCERTY

W ciągu trwania jarmarku usłyszymy aż 29 koncertów. Wystąpią m.in. Fisz Emade Tworzywo (26 lipca, Targ Węglowy, godz. 21) czy Mela Koteluk (8 sierpnia, godz. 21, także Targ Węglowy).

W planie jest wiele atrakcji kulinarnych. Na 26 lipca zaplanowano VII Święto Chleba - w programie konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku i oczywiście możliwość degustacji pieczywa.

Gdzie zaparkować? Na Jarmarku św. Dominika powstanie linia park&ride

Jarmark zakończy się w niedzielę, 16 sierpnia. O godz. 16 na Długim Targu klucz do miasta powróci do prawowitych właścicieli. Gwiazdą wieczoru będzie Kamil Bednarek, który wystąpi o godz. 20 na Targu Węglowym.

Cały program Jarmarku św. Dominika można znaleźć na stronie organizatorów.

Jarmark św. Dominika PROGRAM


25 lipca (sobota)

- Godz. 12 - Ceremonia otwarcia - Ratusz Głównego Miasta

Kronikarz Miejski opowie krótką historyję Jarmarku. Towarzyszyć mu będą strażnicy miejscy w historycznych strojach, bębniarze, alegorie ze Złotej Bramy i szczudlarze z gdańskimi flagami. Kiedy zabrzmi ratuszowy carillon, w asyście heroldów i werblistów wszyscy podążą ku scenie przy Zielonej Bramie. Na czele orszaku stanie złoty Hermes – opiekun kupców.

- Godz. 12.15 - Oficjalna Ceremonia Otwarcia - Zielona Brama

Tu punktem kulminacyjnym będzie koncert na największym bębnie świata. Po 754 uderzeniu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wygłosi tradycyjną formułę: Jarmark św. Dominika Anno Domini 2015 uważam za otwarty! W tym momencie nastąpi 755. uderzenie w bęben.

- Godz. 15.00, 17.00, 20.00 Koncerty na największym bębnie świata - Długi Targ

Ceremonię otwarcia tradycyjnie uświetni koncert na największym (10 metrów średnicy membrany),
najwyższym (1.5 m wysokości) i najcięższym (ponad 3 tony) bębnie świata, na którym zagrać może
jednocześnie ponad 100 osób.

- Godz. 21.30 - Koncert Otwarcia - Brodka - Targ Węglowy

Brodka zaskakuje intrygującymi rozwiązaniami muzycznymi, zachwyca wrażliwością, muzyczną świeżością i wspaniałym głosem. Nagrała płyty, które pokryły się złotem: "Album" i "Moje piosenki" i podwójną platyną „Granda“. Odwiedziła sceny Openera, Top Trendy, Art Pop Festiwal i Coke Live Music Festival. Po koncercie przewidziany jest pokaz sztucznych ogni.

26 lipca (niedziela)

Godz. 10.00-18.30 - VII Ogólnopolskie XX Święto Chleba w Gdańsku - Długi Targ
- Konkurs na Smakołyk Jarmarku św. Dominika 2015 i na Super Stoisko Święta Chleba.

Godz. 21 - Fisz Emade TWORZYWO, Targ Węglowy
- KTO: bracia – Bartosz „Fisz” (wokalista) i Piotr „Emade” (producent) + TWORZYWO. CO: hip-hop, elektronika. JAK: eksperymentalnie, nieprzewidywalnie i nowatorsko. Wydali 9 płyt, ostatni krążek to "Mamut"

29 lipca (środa)

Godz. 20.30 - Koncerty pod gwiazdami - Altana Melomana, ul. Grobla
- Koncert sentymentalny - JAK ZA DAWNYCH LAT

Koncert Sentymentalny, nawiązuje m.in. do starych pięknych piosenek, które rodziły się na scenach teatrów rewiowych, teatrzyków literackich, sięga do muzyki filmowej a także wielkiej muzyki klasyczne.

30 lipca (czwartek)

Godz. 20.30 - Koncerty pod gwiazdami - Altana Melomana, ul. Grobla
- Wieczór z operą. W programie m.in. arie i duety - G.Rossini - "Cyrulik sewilski", G.Verdi - "Traviata", Ch.Gounod – "Romeo i Julia", G.Bizet - "Carmen".

31 lipca (piątek)

Godz, 21 - PABLOPAVO - Targ Węglowy
- Wszędzie go pełno. Artysta który nie śpi, nie je, a żyje. Żyje muzyką. Wydał pięć solowych płyt, między innymi z formacją Pablopavo i Ludziki, a gościnnie pojawił się na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. W drugiej połowie 2014 roku, pojawia się najnowsze dzieło - płyta „Tylko” - podobnie jak „Polor”- spotkała się z
bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy.

1 sierpnia (sobota)

Godz. 20.30 - Królewska Orkiestra Salonowa - Targ Węglowy

Piękne stroje dam, wytworne fraki - fajerwerki dźwięków, uśmiech i radość - taka będzie muzyka tego
wieczoru. Zabrzmią m.in. kompozycje - L.Arditti - walc "Il baccio", A.Villoldo - Tango "El Choclo", C.Velasquez - "Besame mucho", E.Kálmán - Schimmy z op."Bajadera", A.L.Webber - "Amigos para
siempre".

2 sierpnia (niedziela)

Godz. 20.30 - Koncert Carillonowy, Targ Węglowy
- Funk’n’bells. Gdańsk jest jedynym miastem w Polsce, które posiada carillony. Dwa z nich znajdują się na wieżach Kościoła św. Katarzyny i Ratusza Głównego Miasta, trzeci jest carillonem mobilnym i składa się z 48 dzwonów o masie od 9 do 845 kg. Tym razem z carillonem zabrzmi muzyka funkowa! Carilloniscte towarzyszyć będzie zespół the glennSkiis’s, grający muzykę Modern Classic, anglojęzyczne piosenki z gatunków: acid-jazz, funk, nu-funk, big-beat, big-band, i oldskulowy hip-hop.

5 sierpnia (środa)

Godz. 20.30 - Koncerty pod gwiazdami - Altana Melomana, ul. Grobla
- Mistrzowskie Kreacje. W mistrzowskim wykonaniu m.in. utwory G.Donizettiego, V.Belliniego, G.Verdiego, H.Wieniawskiego, F.Kreislera.

6 sierpnia (czwartek)

Godz. 20.30 - Koncerty pod gwiazdami - Altana Melomana, ul. Grobla

- Marzenia o Sławie. Młodzi artyści obdarzeni pięknymi głosami, studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Program obejmuje utwory operowe, operetkowe, musical, piosenkę.

Godz. 15-21 - Unikaty z Kociewia, Targ Węglowy
- Prezentacja walorów turystyczno-kulturowych Kociewia: stoiska z regionalnymi przysmakami, rękodzieło
artystyczne, kociewskie przyśpiewki, konkursy, gry, zabawy i warsztaty plastyczne.

7 sierpnia (piątek)

Godz. 21 - POGODNO HAJLE SILESIA - Targ Węglowy
- Pogodno Hajle Silesia to projekt stanowiący przedłużenie i wzbogaceniem kwartetu Pogodno, a mający swoje źródło we współpracy grupy z charyzmatycznym tyskim muzykiem Hrabią Fochmannem. Jej owocem była płyta „Hajle Silesia. Pogodno gra Fochmanna” i chyba największy przebój grupy „Orkiestra”.

8 sierpnia (sobota)

Godz. 21 - MELA KOTELUK, Targ Węglowy
- Charakterystyczny język, wyrobiony, niepowtarzalny styl, intrygujący głos. Dzięki nim polska publiczność wie, kim jest Mela Koteluk. Na płycie „Migracje” artystka zabiera słuchaczy do świata, w którym królują kontrasty. Płyta szybko pokrywa się platyną, doganiając tym samym pierwszą „Spadochron”.

9 sierpnia (niedziela)

Godz. 21 - RENATA PRZEMYK- Targ Węglowy
- Podczas koncertu dla gości Jarmarku Dominikańskiego artystka zaprezentuje materiał m.in. z najnowszej płyty „Rzeźba Dnia” oraz swoje starsze przeboje, m.in.: „Babę zesłał Bóg”, „Kochana”, „Odjazd”, „Zero”, „Ten taniec” „Bo jeśli tak ma być” . Na scenie Renacie towarzyszyć będą: Kamil Błoniarz [akordeon], Grzegorz Palka [gitary], Piotr
Wojtanowski [bas], Sławek Puka [bębny] i Krzysztof Pająk [instrumenty klawiszowe].

12 sierpnia (środa)

Godz. 20.30 - Koncerty pod gwiazdami - Altana Melomana, ul. Grobla
- GALICIA FOLK BAND. Zespół ze Lwowa wykonuje różnorodny program - od muzyki klasycznej poprzez folkowe piosenki ukraińskie do nowoczesnych "coverów".

13 sierpnia (czwartek)

Godz. 16-19 - Puchar Polski Strong Man - Targ Węglowy
- W ramach zawodów odbędą się widowiskowe, klasyczne pucharowe konkurencje.

Godz. 20.30 - Koncerty pod gwiazdami - Altana Melomana, ul. Grobla
- WIELKI DZIEŃ TENORÓW. Od słynnego występu Trzech Tenorów w Termach Caraccalli w Rzymie minęło 25 lat. Zapraszamy na gdański Dzień Tenorów - magia, wyjątkowość i muzyczne show - światowe przeboje tenorowe.
Maciej Gronek - student Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wojciech Lewandowski - Opera Bałtycka; Łukasz Wroński - Opera Narodowa Teatru Wielkiego w Warszawie, Emilia Grażyńska - fortepian; Scenariusz i prowadzenie - Barbara Żurowska-Sutt.

14 sierpnia (piątek)

Godz. 11-18 - 14 SIERPNIA URODZENI - ul. Piwna
- jarmarkowy punkt informacyjny. 14 sierpnia to dzień szczególny dla Gdańska. Tego dnia w 1980 r. w Stoczni Gdańskiej wybuchły strajki, czego konsekwencją było obalenie komunizmu w Polsce i Europie. Aby to uczcić, na wszystkich którzy mieli szczęście urodzić się w tym dniu, czeka niespodzianka.

Godz. 21 - JULIA MARCELL, Targ Węglowy
- Nazywana objawieniem polskiej sceny muzycznej. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi instrumentalistka. Julia Marcell pisze i gra muzykę zorientowaną na piosenki. Ogromna pasja, zawziętość, a także wkład finansowy oddanych fanów przyczyniły się do powstania pierwszej płyty „It might like you”.

15 sierpnia (sobota)

Godz. 16 - Peter Mante's Gospel Project - Targ Węglowy
- Peter Mante’s Gospel Project - to afro-amerykańska formacja wokalna. Grupa powstała w roku 2002 w Nadrenii. Szefem formacji jest pianista, dyrygent i aranżer Peter Mante. Podstawowy skład grupy to kwintet doświadczonych, pełnych pasji i nieprzeciętnie utalentowanych wokalistów : Collins Owusu, Daniel Aborach, Gloria Niozo, Venetia Giwa, Whitney Tawiah.

Godz. 17 - Dorota Osińska, Targ Węglowy
- aktorka teatralna [Teatr Rampa] i wokalistka. Finalistka II edycji „The Voice of Poland”, gdzie zachwyciła widzów i jurorów wzruszającą interpretacją „Calling you”.

16 sierpnia (niedziela)

Godz. 16 - CEREMONIA ZAMKNIĘCIA - ul. Długi Targ
- Mistrz Ceremonii opowie zebranym, co widział i słyszał przez 23 dni Jarmarku. Aż nadejdzie uroczysta chwila wręczenia Nagrody Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2015 i po raz ostatni odegrany zostanie przez trębacza hejnał Jarmarku. Kiedy klucz do bram miasta powróci do rąk prawowitych włodarzy, Prezydent Miasta Gdańska wypowie tradycyjną formułę: Jarmark Św. Dominika Anno Domini 2015 uważam za zamknięty! Bębniarze uderzą w werble, a publiczność tradycyjnie obdarowana zostanie na pożegnanie jarmarkowymi poduszkami, tym razem datowanymi AD 2015.

Godz. 20 - koncert zakończenia BEDNAREK - Targ Węglowy
- Znany również jako MaccaBraa. Chociaż urodził się w Polsce, w jego żyłach płynie jamajska krew. Jego pasja zaprowadziła go do studia Boba Marley’a „Tuff Gong”, w Kingston na Jamajce. Zrealizował tam z zespołem pięć własnych kompozycji, z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. Jako niezależny artysta ma na koncie płytę „Jestem” , a obecnie robi ostatnie szlify na nowej płycie „Oddycham”.

Jarmark św. Dominika. Atrakcje dodatkowe

7-9 sierpnia

DLA HIPSTERÓW I KONESERÓW
Godz. 10-20 - DOMINIK DESIGN - Długi Targ
- Oryginalne, unikatowe wzornictwo dla odważnych czyli polski design po raz trzeci na Jarmarku!

DLA SAMOTNYCH!
- Drzewo Poznania. Znajdź bratnią duszę! / Park Świętopełka. Autorzy instalacji: Anna Molga i Grzegorz Gajewski.

DLA ZAKOCHANYCH!
- Zaułek Pocałunków. Tu serca biją mocniej:), Zaułek Zachariasza Zappio. To urokliwy zakątek, który dla wielu gdańszczan faktycznie pełni taką właśnie rolę. Na czas Jarmarku staje się nim oficjalnie.

- Brama Zakochanych, ul. Piwna. Nieopodal Bazyliki Mariackiej stoi renesansowa brama, zwana od obrazu Paula Kreisera, przedstawiającego scenę miłosną w tym właśnie miejscu, „Bramą Zakochanych”. Tuż obok bramy stał
bowiem niegdyś malowniczy domek z balkonem. Na wspomnianej rycinie Kreisela z owego balkonu spogląda dziewczyna, a rozkochany młodzieniec wygrywa jej na gitarze miłosne ballady.

DLA PUNKTUALNYCH!
Godz. 12.12 - Hejnał Jarmarku.
- Nie przeocz ratuszowego trębacza! Przedproże Ratusza Głównego Miasta / ul. Długa. Codziennie o godz. 12.12 na przedprożu Ratusza Głównego Miasta pojawiać się będzie trębacz w historycznym kostiumie, by odegrać zgromadzonej publiczności hejnał Jarmarku św. Dominika.

DLA RACHMISTRZÓW!
- PIĘTNASTA BRAMA GDAŃSKA. Daj się policzyć! ul. Długi Targ. Gdańsk to miasto bram. Od 2010 roku na czas Jarmarku do tych czternastu istniejących dołącza kolejna, która powstała z okazji Jubileuszu 750-lecia Jarmarku św. Dominika – Piętnasta Brama Gdańska. Brama wyposażona jest w mechanizm zliczający przechodzące przez nią osoby oraz wyświetlacz wskazujący aktualny wynik.

DLA ZAKRĘCONYCH!
- DZIWNOWSKAZY. Szukaj ich na Jarmarku, daj się poprowadzić w siną dal! „Dziwnowskazami” warto będzie się na Jarmarku kierować, co wcale nie oznacza, że łatwiej będzie się dzięki nim odnaleźć w terenie. W przeciwieństwie bowiem do tradycyjnych drogowskazów, których celem jest wskazywanie właściwej trasy, „dziwnowskazy” będą przede wszystkim zaskakiwać.

GDAŃSK W LEGENDACH ZAKLĘTY
- wypatruj krogulca! Plac Kobzdeja. Niecodzienna karuzela z barwnymi postaciami i motywami z legend gdańskich, na której kręca się: Papuga Mistrza Jana Heweliusza • Żabi Kruk - Krogulec z żabami • Flądra • Krasnoludki z Cygańskiej Górki • Neptun • Szumibroda Zjawa z Zaspy • Diabeł w Kościele Karmelitów • Oruńska Syrenka • Młynek
• Gdański Ptasznik.

DLA ZMĘCZONYCH!
- RONDO CHOPINA. Po prostu odpocznij! - ul. Grobla I
Strefa odpoczynku z odtwarzaną w tle muzyką Chopina. Tytuł nawiązuje do twórczości kompozytora –
rondo pojawia się wielokrotnie w muzyce Chopina, zarówno jako utwór samodzielny, jak i jako forma w
kompozycjach cyklicznych.

KOŁAWKA & ŁAWKOŁO
- posłuchaj szumu morza! Długi Targ. W przestrzeni Jarmarku, w tłumie przechodniów i zwiedzających dwie niecodzienne ławki mają stać się rodzajem niespodzianki i azylem, oferującym oprócz odpoczynku, możliwość nasłuchiwania odgłosów jarmarku, bądź wręcz przeciwnie – wyciszenia, oderwania od dźwięków miasta i zanurzenia się w szumie morza.

DLA ZACZYTANYCH!
- KSIĄŻKOKRĄŻENIE – BOOKCROSSING. koławka & ławkoło. Zostaw książkę, weź książkę! Długi Targ
Książkokrążenie (inaczej bookcrossing lub książka w podróży) to po prostu ruchoma biblioteka. Idea
narodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. Cały wic polega
na wymianie książek, czyli celowym pozostawianiu ich w oznaczonych miejscach publicznych (ławki,
uczelnie, kawiarnie, galerie, kina, autobusy, przystanki tramwajowe, specjalne regały), aby znalazca mógł
je zabrać, przeczytać i przekazać dalej, ponownie zostawiając w tym samym lub innym miejscu.

DLA POSZUKIWACZY PRZYGÓD!
- KUKURYNKA. Pojawia się z zaskoczenia!
Wędrująca w asyście kataryniarzy mobilna zegarynka-katarynka, która pojawia się nieoczekiwanie w
róznych miejscach.
- KOGUTY – MASKOTKI JARMARKU. Mogą być wszędzie!
W rolach głównych koguty przebierańce – maskotki Jarmarku św. Dominika, pozujące do pamiątkowych
fotografii.

DLA ORNITOLOGÓW!
- FIGURA KOGUTA. Dotknij na szczęście!
Rzeźba Koguta, który jest symbolem Jarmarku św. Dominika, wykonana przez artystów – kowali z całej
Polski w 2010 roku z okazji Jubileuszu 750-lecia Jarmarku św. Dominika.
- KUKURYKU NA DOMINIKU, Plac Kobzdeja.
Galeria Jarmarkowych Kogucików to projekt, którego celem jest promowanie symbolu Jarmarku św.
Dominika. Galerię Jarmarkowych Kogucików tworzą przestrzenne figury kogutów, których prototyp
stworzyła rzeźbiarka – Marzena Niećko.

DLA GRACZY!
- JARMARK GIER. Rusz głową! Plac Kobzdeja / Godz. 12.00-18.00
Cel jest jeden: ruszyć głowę i pogimnastykować umysł za pomocą gier planszowych z najróżniejszych
stron świata i z różnych epok: od tych z czasów neolitu (Wari, Chisolo), zwanych grami ludowymi Czarnej
Afryki, poprzez starorzymską grę w rozbójników (Latrunculi), czy Tablut – ludową grę Lapończyków,
opisaną przez szwedzkiego botanika Linneusza w 1732 r.

3-16 sierpnia

DLA TERMINATORÓW!
- KUJ ŻELAZO PÓKI GORĄCE! zobacz mistrzów płatnerskich w akcji! Podwale Staromiejskie / 11.00-20.00
Pokazy kucia tradycyjnego z udziałem mistrzów kowalstwa artystycznego.

DLA TURYSTÓW
- JARMARKOWA KARTKA POCZTOWA. Wyślij pozdrowienia z okolicznościowym stemplem! Stoisko Poczty Polskiej / ul. Tkacka

DLA AKTYWNYCH!
- GRA MIEJSKA „NA TROPIE KOGUTA“. Stwórz drużynę i ruszaj w trasę! /11.00-18.00
Scenariusz gry nawiązuje do historycznego podziału Głównego Miasta w Gdańsku na cztery dzielnice (kwartały). Kwartał Kogi – nazwany od Bramy Kogi, w miejscu której w XVI wieku wybudowano Bramę Zieloną; Kwartał Rybacki – pierwotnie Świętego Ducha, z czasem przemianowany na Rybacki od Targu Rybnego; Kwartał Szeroki – nazwany od bramy, która stała przy Targu Drzewnym w latach 1363-1831 oraz Kwartał Wysoki – dawna nazwa Bramy Wyżynnej. Każdy kwartał posiadał jemu właściwą chorągiew. Trasa wędrówki prowadzi przez cztery stanowiska zlokalizowane w jarmarkowych punktach informacyjnych.

DLA NOSTALGIKÓW!
- PAMIĄTKOWY CERTYFIKAT!. Zachowaj dla potomnych! Jarmarkowe punkty informacyjne / 11.00-18.00
Dokument nadawany imiennie, opieczętowany okolicznościowym stemplem i po wsze czasy poświadczający, iż posiadacz tegoż podtrzymał 755-letnią tradycję uczestnictwa w najstarszym Jarmarku
Europy. Certyfikaty wydawane będą w punktach informacyjnych.

- WIELKA KSIĘGA WPISÓW. Czekamy na Twoje wrażenia! Jarmarkowe punkty informacyjne / 11.00-18.00
- MONIDŁA. Pstrykaj zdjęcia! ul.Długi Targ / ul.Piwna / Plac Kobzdeja / Targ Węglowy
- KONKURSY

Jarmark św. Dominika. Program dla dzieci

3 -14 sierpnia **
Godz. 14.00-17.00 - BAJKOWISKO - Scena pod Kuferkiem / Plac Kobzdeja
- Bajkowisko to kraina baśni, wyobraźni, wybornej zabawy i niekończącego się dobrego humoru. W programie spektakle i warsztaty teatralne, zabawy edukacyjne, konkursy z nagrodami i wielka parada
finałowa!

3 sierpnia (poniedziałek)
Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Bob Budowniczy - zabawy
Godz. 16.10 - 17.00 - Drogowy zawrót głowy - spektakl A

4 sierpnia (wtorek)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - od A do Z - Zamek Sezamek - turnieje
Godz. 16.10 - 17.00 Nowe szaty Cesarza - spektakl J

5 sierpnia (środa)
Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Jaskinowcy - konkursy
Godz. 16.10 - 17.00 Śmieciowisko – spektakl

6 sierpnia (czwartek)
Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Kraj kwitnącej wiśni - zabawy
Godz. 16.10 - 17.00 Baśnie 1001 nocy - spektakl O

7 sierpnia (piątek)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - O – wady i zalety - konkursy
Godz. 16.10 - 17.00 Oj boli – spektakl W

8 sierpnia (sobota)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Wyprawa na Wyspę Szkrabów - zabawy
Godz. 16.10 - 17.00 Oj boli –Mała Syrenka - spektakl I

9 sierpnia (niedziela)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Indianie i kowboje - zabawy
Godz. 16.10 - 17.00 - Majsterklepkowicz - spektakl S

10 sierpnia (poniedziałek)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Sherwood Robin Hooda – turnieje
Godz. 16.10 - 17.00 - Czerwony Kapturek - spektakl K

11 sierpnia (wtorek)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Koszałki opałki - konkursy
Godz. 16.10 - 17.00 - Królewna Śnieżka - spektakl

12 sierpnia (środa)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - O!O!O!O!Pan Trawka - zabawy
Godz. 16.10 - 17.00 - Jaś i Małgosia - spektakl

13 sierpnia (czwartek)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Pod piramidami - konkursy
Godz. 16.10 - 17.00 - Kot w butach - spektakl

14 sierpnia (piątek)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 15.30 - Chłopek Europek - konkursy
Godz. 15.30 - 16.20 - Gdańsk w legendzie zamknięty - spektakl
16.20 – 17.00 - PARADA ! DLA CHWILI WYTCHNIENIA! GDAŃSK / OPEN MIND / OPEN SPACE. Przyjdź i odpocznij pośród planet i gwiazd! - Targ Węglowy
- Gdańsk - miasto związane z Heweliuszem oraz z jego odkryciami, dotyczącymi harmonii kosmosu – wypełnione żywą myślą, było zawsze otwarte na świat i wszechświat. Projekt "Gdańsk / Open Mind / Open Space", odwołuje się do tej tradycji. Stwarza niebo na ziemi. Celem projektu jest przekształcenie Targu Węglowego w miejsce spotkań i wypoczynku. Jego idea zawiera się w haśle: przyjdź i odpocznij pośród planet i gwiazd.


od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto