Katarzyna Zaroślińska z PGE Atomu Trefla Sopot: Obawiam się tego meczu

Rafał Rusiecki
Karolina Misztal
W pierwszym spotkaniu półfinału Pucharu CEV drużyna PGE Atomu Trefla wygrała 3:0. Aby w sobotę w Stambule cieszyć się z awansu do finału musi ugrać przynajmniej dwa sety albo wygrać po tzw. złotym secie.

Spodziewałyście się, że w pierwszym meczu z Galatasarayem Stambuł możecie wygrać szybko 3:0?
Bardziej obawiam się meczu u nich, niż tego w Ergo Arenie. Tutaj byłam bardziej spokojna. To nasza hala, nasi kibice. Nie nastawiałyśmy się na pewno na wynik 3:0, ale na ostrą walkę. Sety były jednak wyrównane i to nie jest tak, że łatwo przyszło. Było przecież do 20, 22 i 19. Musiałyśmy się cały czas koncentrować. Cieszę się, że skończyło się 3:0. To dla nas bardzo ważne zwycięstwo.

Galatasaray już dwukrotnie w tej edycji Pucharu CEV przegrywał pierwsze mecze wyjazdowe, ale odrabiał straty właśnie u siebie. Czy to oznacza, że to jest zespół o dwóch obliczach?
Spotkanie w Turcji będzie na pewno zupełnie inne. Będzie ciężej. Nastawiamy się na wygraną. Nie jedziemy z myślą, że spoko, było 3:0, to finał już mamy w kieszeni. To jest pierwszy krok do zguby.