Kate i William w Polsce: Książęca para odwiedzi Gdańsk i Muzeum Stutthof Kate i William w Polsce: Książęca para odwiedzi Gdańsk i Muzeum Stutthof

Kate i William w Polsce: Książęca para odwiedzi Gdańsk i Muzeum Stutthof (© www.instagram.com/katemiddletonphotos/)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kate i William w poniedziałek wylądowali w Warszawie, a we wtorek będą na Pomorzu. Do Gdańska około godz. 15.

Kate i William w Muzeum Stutthof


Zanim jednak Kate i William spotkają się z gdańszczanami, pojawią się w niemieckim obozie koncentracyjnym Stutthof w Sztutowie, gdzie oddadzą hołd ofiarom nazizmu.

Trzy tysiące brytyjskich i trzy tysiące gdańskich chorągiewek zostało przygotowanych na powitanie w Gdańsku księcia i księżnej Cambridge. Będą rozdawane mieszkańcom i turystom na Długim Targu, gdzie książęca para pojawi się we wtorek około godziny 15.

Kate i William w Gdańsku - program wizyty


W Gdańsku uroczyście powita ich w Dworze Artusa prezydent Paweł Adamowicz. Tam też wręczony zostanie książęcej parze pamiątkowy prezent - jak na Gdańsk przystało - bursztynowy. Po niespełna półgodzinnej rozmowie z gospodarzem miasta książę i księżna Cambridge wyjdą na przedproża Dworu Artusa, gdzie przy akompaniamencie Cappelli Gedanensis zostaną przywitani przez zgromadzony tłum Pomorzan. Stąd rozpoczną spacer wokół Fontanny Neptuna, w czasie którego będą mogli obejrzeć m.in. warsztat do obróbki bursztynu, a także skosztować tradycyjnych polskich pierogów i likieru Goldwasser. Atrakcją będzie też występ szczudlarzy, którzy zaprezentują alegorie ze Złotej Bramy, tj. Sprawiedliwość, Sławę, Fortunę, Zgodę, Roztropność, Neptuna i Hermesa. Książęca para spotka się także z kilkuosobową grupą brytyjskich żołnierzy, którzy stacjonują w Polsce.

Spacer wokół Fontanny Neptuna i Dworu Artusa potrwa około pół godziny i stamtąd Kate i William udadzą się do Teatru Szekspirowskiego, a potem do Europejskiego Centrum Solidarności.

Książę William, księżna Kate i książęta George i Charlotte z wizytą w Kanadzie - obejrzyj wideo:

Źródło:Press Association

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kay (gość)

Gość w dom, Bóg w dom... nie mam nic przeciwko!!! Grzeczni, kulturalni...sami się nie pchali, zaproszono ich. Mam nadzieję, że prezydent Adamowicz zrezygnuje z tego pseudostarego uniformu burmistrza bo to naprawdę trudno zdzierżyć. Wszystkim malkontentom życzę odpoczynku od telewizji w tych strasznych dla nich dniach. Parze książęcej życzę wszystkiego najlepszego, bo naprawdę potrafią robić świetną reklamę swojej ojczyźnie, czego nie można powiedzieć o niektórych naszych rodakach..

on (gość)

Macie rację banda darmo zjadów
ale mi księżna keity znowu będzie suszyć te swoje krzywe żeby

marecki (gość)

LICZYŁEM , ŻE SKOSZĄ TRAWNIKI NA GŁÓWNYM MIEŚCIE ,ALE TO ZA TRUDNE/POLECAM SPACER PO GDAŃSKICH PODWÓRKACH/