Kenijczyk i Ukrainka zwyciężyli w Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim [WIDEO, ZDJĘCIA]

(stan)
Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim przyciągnął tłumy na start. Minutę przed północą z ulicy Kazimierza Górskiego w Gdyni wystartowało 4249 zawodników. 10 kilometrów najszybciej pokonał Joseph Mumo Mutwanthei z Kenii, a wśród kobiet najszybsza była Ukrainka Olga Skrypak.

– Po raz kolejny w tym roku pobiegliśmy zupełnie nową trasą. Absolutną nowością była również warta 2500 złotych premia górska, którą ulokowaliśmy na ulicy Kieleckiej – wylicza Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Najszybciej na mecie zameldował się Joseph Mumo Mutwanthei. Kenijczyk zwyciężył z czasem 29:36 i był również najszybszy na premii górskiej. Drugi był Sirug Dmitra z Ukrainy (29:48), a na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Kenijczyków Henry Kemboi (29:51). Najszybszy z Polaków, Paweł Ochal, zajął siódme miejsce (30:35). Tuż za nim linię mety minął Tomasz Grycko (30:41), czyli wielokrotny zwycięzca biegów gdyńskiego cyklu.

Wśród kobiet zwyciężyła Olga Skrypak (34:09). Druga była jej rodaczka Marina Niemczenko (34:17), a trzecia Olga Ochal z Bydgoszczy (34:32).