(© wie)

Dwie kolejne gimnazjalistki są podejrzewane o pobicie. Z kolei o podżeganie do pobicia podejrzewany jest ich kolega - autor filmiku, od którego rozpoczęła się szokująca sprawa nagrywanych telefonami komórkowymi przez uczniów gdańskich szkół scen przemocy.

O postanowieniach sądu o przyznaniu kuratora i umieszczeniu w zamkniętym ośrodku dotyczącym trzech uczestniczek brutalnego ataku na dziewczynkę na gdańskim Chełmie informowaliśmy wcześniej.

Nastolatki z Gdańska dotkliwie pobiły dziewczynę. NAGRANIE

Oprócz najgłośniejszego nagrania policjanci ustalili, że te same sprawczynie uczestniczyć miały w dwóch innych podobnych zdarzeniach. W środę do sprawy dołączona została kolejna – również dotycząca pobicia – w tej ostatniej ofiarą paść miała uczennica szkoły podstawowej.

Gimnazjalistki z Gdańska dręczyły także inną dziewczynę

Teraz sąd będzie zastanawiał się czy kolejny nastolatek – Michał D. dopuścił się podżegania do pobicia. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że chłopak jest autorem pierwszego nagrania, a śledczy podejrzewają, że to do niego należy głos zza kadru, który w wulgarnych słowach zachęca do kolejnych uderzeń: - Weź ty jej zaj.., co?! - wykrzykuje. Po czym uspokaja: - Dobra starczy! Pięć – jeden dla nas!

Z kolei Natalia L. i Karolina B. mogły dopuścić się tzw. naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia, czyli właśnie pobicia, które zarejestrowane zostało w jednym z kolejnych nagrań.

Zarówno sprawa Michała D. jak i przypadki Natalii L. oraz Karoliny B. zostały objęte tym samym postępowaniem sądowym, które sąd rozpatrywał już w poniedziałek 15 maja. Kolejne posiedzenie zaplanowano na 5 czerwca.

Nieoficjalnie wiemy, że policjanci analizują kolejne nagrania.

- Obie zatrzymane zostały już zabrane z Policyjnej Izby Dziecka – mówi z kolei oficjalnie asp. sztab. Renata Legawiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Jak ustaliliśmy Angelika J. i Patrycja M. są umieszczone w dwóch różnych młodzieżowych ośrodkach wychowawczych.

Brutalnie pobiły koleżankę. W sądzie płakały i przepraszały

Kryminalne

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Obserwator (gość)

Jechać jak ze szmatami !!!!! A tego kolesia co kręcił , bardzo ale to bardzo chciałbym spotkać osobiście. Chodź zapewne tak jak te "kozaczki" ryczące jak dzieci już ma pełne gacie ze strachu. Taki typ mocny w grupie i gębie, sam na sam ryczy jak .......