400-metrowy odcinek ulicy Niepołomickiej remontowany jest  już cztery miesiące  400-metrowy odcinek ulicy Niepołomickiej remontowany jest  już cztery miesiące

400-metrowy odcinek ulicy Niepołomickiej remontowany jest już cztery miesiące (© Przemek Świderski )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ten remont miał się skończyć do końca czerwca, ale - terminu nie dotrzymano. Kierowcy wciąż muszą jeździć tragicznym objazdem po płytach technicznych na ul. Kampinoskiej. Jak długo jeszcze - pytają mieszkańcy? Przebudowa kilkusetmetrowego odcinka jednej z głównych ulic Łostowic - Ujeściska ciągnie się już czwarty miesiąc.

Przebudowa fragmentu ul. Niepołomickiej - od skrzyżowanie z ul. Kampinoską do Srebrnej - od początku budziła spore kontrowersje części mieszkańców Łostowic i kierowców. Inwestorem jest bowiem deweloper LC Corp, a całe przedsięwzięcie ma na celu zapewnienie odpowiedniego dojazdu do jego osiedla. Krytykujących inwestycję nie przekonywały argumenty, że 400-metrowy odcinek ulicy zyska nową nawierzchnię, chodniki, oświetlenie czy instalacje podziemne, bo podkreślali, że są fragmenty Niepołomickiej, które są w znacznie gorszym stanie technicznym i pilniej potrzebują remontu. Teraz przeciwnicy inwestycji dostali kolejny argument - właśnie nie dotrzymano czerwcowego terminu jej zakończenia.

Remont ul. Niepołomickiej w Gdańsku. Utrudnienia w ruchu ZDJĘCIA- Opóźnienie w robotach, zgodnie ze złożonym wnioskiem inwestora na przedłużenie zezwolenia na prowadzenie robót drogowych, wynika z kilku kwestii. Po pierwsze prace utrudniały złe - jak na tę porę - roku warunki pogodowe. Konieczna była też zmiana projektu w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej, której wysokość posadowienia winna umożliwiać przejęcie ścieków z istniejących szamb przyległej do inwestycji zabudowy mieszkaniowej. Zmieniona musiała zostać też trasa wodociągu i konieczne było zachowanie chronionego drzewostanu, w wyniku czego należało zaprojektować i wykonać mur oporowy - informuje Joanna Kitowska z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Nowy termin zakończenia prac to koniec lipca. Okoliczni mieszkańcy i kierowcy nie wierzą jednak, że uda się go dotrzymać.

- Ulica jest w tragicznym stanie, dużo gorszym niż przed „remontem” - fragmentami zamiast asfaltu są płyty, a nawet piach. O dziurach, wyrwach i uskokach nie wspominając. Rzadko kiedy widać pracujących robotników. Droga nadal jest jednokierunkowa, co zmusza mieszkańców do jeżdżenia objazdami i naraża na dodatkowe koszty - pisze czytelniczka, pani Katarzyna Michalska-Mania.

Wspomniany objazd w stronę ul. Starogardzkiej powoduje, że w godzinach szczytu niemal codziennie cała okolica się korkuje. Do tego poprowadzony jest on zbudowaną z płyt technicznych jezdnią ul. Kampinoskiej. Od minionego wtorku sytuacja jest jeszcze gorsza, bo miasto rozpoczęło zapowiadany remont innego odcinka Niepołomickiej. Chodzi o 100-metrowy fragment od skrzyżowania ze Srebrną w kierunku ul. Starogardzkiej. Wprowadzony został tu ruch wahadłowy w czasie prowadzenia robót sterowany ręcznie, natomiast w godzinach nocnych sygnalizacją świetlną. Te prace potrwają do końca sierpnia.

Nowe inwestycje mieszkaniowe na południu. Powstanie Osiedle Niepołomicka na 5 hektarach.Swoje trzy grosze do korków w okolicy dorzucą też wkrótce drobniejsze remonty na pobliskiej ul. Świętokrzyskiej. W związku z rozpoczętą na początku lipca przebudową jej na odcinkach między ul. Bergiela a Wieżycką (290 m) i Bergiela (100 m) niedługo ma tam zostać wprowadzony kolejny ruch wahadłowy.

Co warte podkreślenia, opóźnienie przebudowy ulicy Niepołomickiej, prowadzonej przez LC Corp, ma szersze znaczenie dla komunikacji na południu Gdańska - może przesunąć start innych, jeszcze ważniejszych inwestycji.

Wyremontowana ulica Niepołomicka miała bowiem stanowić alternatywną trasę dla zaplanowanej jeszcze na lato przebudowy ostatniego odcinka Traktu św. Wojciecha oraz budowy nowego mostu nad Kanałem Raduni w ciągu ul. Starogardzkiej.

Aktualizacja


W przyszłą środę, 19 lipca rozpocznie się operacja utwardzenia blisko półkilometrowego gruntowego odcinka ul. Kampinoskiej w Gdańsku. Chodzi o fragment od ul. Aliny Pieńkowskiej do istniejącej nawierzchni bitumicznej. Prace będą związane z całkowitym wyłączeniem tej części ulicy z ruchu.

Wykonawcą inwestycji będzie firma POL – DRÓG. Prace polegać będą na wykonaniu warstw podbudowy z kruszywa łamanego i warstw bitumicznych oraz wykonaniu poboczy. Roboty przygotowawcze rozpoczną się 19, a zasadnicze prace 20 lipca o godz. 8 rano. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na 25 lipca do godz. 19.
Nadzorujący inwestycję Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, zaznacza że jej termin może się zmienić przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.


Poseł PiS Łukasz Rzepecki: Antyludzka i antyobywatelska ustawa

TVP Parlament


Źródło: TVP Parlament

Moto

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!