KP Starogard Gdański postawił się Lechii Gdańsk i w towarzyskim meczu z okazji swojego 10-lecia zdołał zremisować [ZDJĘCIA]

RR, ZB
Lechia Gdańsk przeważała w pierwszej części meczu z KP Starogard, ale zdołała w tym czasie zdobyć tylko jedną bramkę Zbigniew Brucki
W sobotę w Starogardzie Gdańskim miejscowy Klub Piłkarski święcił 10-lecie istnienia. Z tej okazji postarał się o niespodziankę dla swoich kibiców i zaprosił Lechię Gdańsk. Biało-zieloni, którzy wystąpili w solidnym składzie, chyba nie chcieli popsuć gospodarzom święta, bo zaledwie zremisowali 1:1.

Wicelider III ligi pokazał, że ma dobrze skonstruowaną linię obrony. W 10 meczach ligowych KP stracił zaledwie 5 bramek, a w I rundzie Pucharu Polski wyeliminował Górnika Łęczna (1:0). W sobotnim starciu z Lechią Gdańsk defensywa ze Starogardu dała się zaskoczyć tylko raz, kiedy to w 7. minucie głową gola zdobył Steven Vitoria.

W drugiej połowie trenerzy obu ekip zdecydowali się wprowadzać hurtem po kilku piłkarzy. Trener Piotr Stokowiec zdecydował się posłać na boisko głównie młodzież. Jedynymi znanymi z ekstraklasowych boisk zawodnikami byli wówczas bramkarz Zlatan Alomerović i prawy obrońca Grzegorz Wojtkowiak. W tych okolicznościach, po okresie dominacji Lechii, do głosu zaczęli dochodzić podopieczni trenera Łukasza Kowalskiego. Alomerovicia w 74 minucie z bliska zdołał pokonać Przemysław Kuss, kóry wykorzystał dobre podanie Kacpra Łazaja.

Sobotni mecz w stolicy Kociewia oglądało ok. 1000 widzów. Przed spotkaniem Jacek Meier, prezes KP Starogard, otrzymał od Andrzeja Szwarca, wiceprezesa ds. szkolenia w Pomorskim ZPN pamiątkową paterę, a Janusz Melaniuk wręczył pamiątkowe koszulki z podpisami zawodników
 Lechii. Jacek Meier grawerką nagrodził natomiast Sebastiana Armatowskiego za 8 lat gry w KP Starogard.

KP Starogard Gdański - Lechia Gdańsk 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Steven Vitória (7), 1:1 Przemysław Kuss (74)

KP: Knut - Krakowiak, Adamenko, Wypij, Kozakowski - Wohlert, Zyska, Armatowski, Mońka, Łazaj - Retlewski. W drugiej połowie grali także: Polakowski, Kuss, Katerla, Szołtys, Rzepa, Sosnowski, Rysiewski, Romanowski, Winiarski i Malanowski

Lechia: Kuciak - Nunes, Augustyn, Vitória, Wojtkowiak - Michał Mak, Borysiuk, Sopoćko, Fila, Arak - Sobiech. (II połowa) Alomerović - Wojtkowiak, Lizakowski, Dymerski, Cegiełka, Kapuściński, Landowski, Rugowski, Kopania, Szukiełowicz, Petk