Dotychczasowy proboszcz bazyliki Mariackiej w Gdańsku, ksiądz prał. Zbigniew Zieliński został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej. Uroczystośc ogłoszenia inominacji odbyła się w oliwskiej kuri w sobotę, 26 września.

Nominację księdza prał. Zbigniewa Zielińskiego ogłosiła 26 września Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Nowy biskup pomocniczy diecezji gdańskiej ma 50 lat i jest doktorem socjologii religii. Wykładał w Gdańskim Seminarium Duchownym i na Uniwersytecie Gdańskim.Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gosć (gość) (parafianin )

nie tylko bazylika straciła wspaniałego proboszcza... poprzednie parafie również... idąc do bazyliki odchodził z oliwy, sopotu... wspaniały człowiek, wspaniały ksiądz

parafianin (gość)

To wielka radość dla archidiecezji ale wielka strata dla Bazyliki Mariackiej. Zieliński rozpoczął w niej dobre zmiany i wątpię by nowy proboszcz miał tyle serca do zabytku i chęci inwestowania w świątynie a nie w siebie.