(© Przemek ŚWIDERSKI)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tylko w ostatnim czasie w Gdańsku doszło do kilku pożarów takich budynków. Policja oficjalnie spraw nie łączy, jak się jednak dowiedzieliśmy, funkcjonariusze nie wykluczają, że mogło dojść do podłożenia ognia. Czy w Gdańsku grasuje podpalacz, który podkłada ogień pod pustostanami?

O pożarach pustostanów Czytelnicy w maju informowali nas kilkukrotnie.

- Często było widać kłęby dymu, z informacji w mediach wiem, że szczęśliwie nikt nie zginął, ale co gdy w końcu ktoś ucierpi? Czy ktoś to robi celowo? - zastanawia się pan Adam z Gdańska.

Na początku miesiąca płomienie objęły budynek mieszczący się przy ul. Do Studzienki w Gdańsku.

- Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu pożarnictwa, który wypowie się co do przyczyn pożaru na miejscu wykonano oględziny - tłumaczy asp. Karina Kamińska z KMP w Gdańsku.

Jak informują policjanci pracujący nad tą sprawą, w tym przypadku mundurowi ustalili właściciela posesji, do którego skierowali pismo, a pokrzywdzony stawił się do komisariatu i złożył zawiadomienie o przestępstwie. Złożył także wniosek o ściganie sprawcy zniszczenia mienia. To jednak nie wszystko. Kilka dni później, około godziny 22.30 doszło do pożaru budynku mieszczącego się przy ul. Reduta Wyskok. I w tym przypadku na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Jak poinformowały nas służby, dopiero wypowie się on co do przyczyn pożaru.

- Na miejscu wykonano oględziny. Mundurowi ustalili właściciela posesji, który złożył zawiadomienie o przestępstwie oraz wniosek o ściganie sprawcy zniszczenia mienia - mówi policjantka z Gdańska.

Do ostatniego pożaru doszło 7 maja, przy ul. Małomiejskiej w Gdańsku.

- Pożar baraków został zakwalifikowany jako zniszczenie mienia czyli, czyli naruszenie art. 288 kodeksu karnego - mówi asp. Kamińska. Tłumaczy, że na tę chwilę nie są znane przyczyny pożaru.

- W tym przypadku również biegły wypowie się co do jego przyczyny - podsumowuje.

Pożar pustostanu przy ulicy Małomiejskiej w Gdańsku [zdjęcia, wideo]Pytani o to, czy łącza sprawi, policjanci twierdzą, że w tej chwili nie ma podstaw by twierdzić, że za pożarami stoi ten sam podpalacz.

- Nie wykluczamy jednak tego, że mogło dojść do podpaleń. Na ten temat wypowie się jednak biegły, a nasze działania są w toku - podsumowuje gdańska policjantka.

ZOBACZ
POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:


Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaUwaga! Lista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 rokuUrząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!