W niedzielę o godz. 21 w wielu miastach odbyły się protesty przeciwko zmianom w ustawie o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS. W Trójmieście protestowało kilka tysięcy osób

Na Pomorzu kilka tysięcy osób protestowało przeciwko projektowi ustawy o Sądzie Najwyższym. Zmiany zapowiedzieli niedawno przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, co wywołało sprzeciw wielu środowisk.

- Solidarnie z Łańcuchem Światła pod Sądem Najwyższym w Warszawie zapraszamy tych z Państwa, którzy nie mogą uczestniczyć w warszawskich wydarzeniach, do zapalania świec pod budynkami Sądu Apelacyjnego, Sądu Okręgowego w Gdańsku, Sądu Rejonowego w Gdyni oraz Sądu Rejonowego w Słupsku - zapowiadali organizatorzy. - Są instytucje, których niezależność gwarantuje, że jesteśmy obywatelami demokratycznego państwa prawa.

W Gdańsku około godz. 21 pod Sądem Okręgowym pojawiło się kilkaset osób ubranych w większości na czarno i ze zniczami i świeczkami w rękach. Zebrani skandowali m.in. "Państwo prawa, nie Jarosława!", "Naszą bronią - solidarność!".
Urząd miasta

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gość (gość)

Co za ułomni zostawili swoje komentarze. Dzieci skończcie szkołę i nauczcie się czytać przepisy ...

janka (gość)

Ciekawe, że opozycja jak jeden mąż insynuuje przyszłe nieuczciwe zachowanie sędziów - sympatyków PiS-u. Co na to ci oczerniani sędziowie??? Jak będą bronić swoje dobre imię? A tak nawiasem, czy ktoś pamięta sędziego Milewskiego? Jakiej opcji był sympatykiem? Bo chyba nie był niezależny i niezawisły.

stachu (gość)

Dziwne to...zawsze myślałem, że sędziowie są NIEZALEŻNI bez względu na to kto jest przy korycie, a teraz (jak sami mówią) nie będą mogli być niezależni? Czyli, że co...teraz będą nieuczciwi???

maj (gość)

Łańcuch światła? To jest łańcuch zakłamania, łańcuch mordów stalinowskich i późniejszych komuszych, łańcuch zniewolenia narodu, łańcuch przekrętów ekonomicznych, łańcuch czyszczycieli kamienic, łańcuch samowoli sędziowskiej, łańcuch niewyjaśnionych zbrodni komunistycznych, łańcuch pogardy dla narodu, łańcuch fałszywych elit Polaków, łańcuch zakłamywaczy historii, łańcuch kapusiów ubeckich typu bolek i jemu podobnych. Łańcuch hańby.

Michnik znowu sie opluł! Pe pe pe pe (gość)

Hahahaha Walensa byndzie czy znow go sraczka dopadla po Kiszczaku i lewatywe mu robio?