(© Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Grecja, Turcja i Bułgaria – to kierunki, które w czasie tegorocznych wakacji będą cieszyć się wśród Polaków największą popularnością. Za sprawą wcześniejszego końca roku szkolnego, co piąty młody podróżnik na zasłużony odpoczynek wyjedzie już w ostatnim tygodniu czerwca.

- Już do połowy kwietnia urlop w szczycie sezonu letniego zarezerwowało aż 75 proc. więcej turystów niż w poprzednim roku. Rezerwacje wyjazdów w okresie od 1 czerwca do 30 września wzrosły o 65 proc. - wynika z najnowszego raportu, przygotowanego przez travelplanet.pl.

Wakacje 2016. Gdzie najchętniej podróżowaliśmy? [TOP 20]Wakacje 2018 będą wyraźnie tańsze, bo o ok. 160-170 zł, niż ubiegłoroczne. Średni koszt wypoczynku w lipcu i sierpniu to 2550 zł na osobę (w 2017 roku było to 2740 zł). Co ważne, niższy koszt tegorocznych wakacji nie oznacza wcale niższego standardu wypoczynku.

- 50 proc. turystów, wyjeżdżających z biurami podróży, będzie wypoczywać tego lata w hotelach 4*. Aż 23 proc. turystów zarezerwowało hotele 5*. Tylko co czwarty klient biur podróży zarezerwował hotel 3*. W szczycie wakacyjnego sezonu odsetek polskich gości w hotelach 5* to prawe 25 proc., a w hotelach 4* – 49 proc. - czytamy dalej w raporcie travelplanet.pl.

Gdzie Polacy spędzą tegoroczne wakacje? Największą popularnością cieszyć się będzie: Grecja, Turcja, Bułgaria, Hiszpania, Egipt, Albania, Włochy, Tunezja, Chorwacja i Macedonia.


Najmocniej swoje ceny obniżyli w tym roku macedońscy hotelarze, bo koszt pobytu spadł tam z ok. 2100 zł za osobę do niecałych 1700 zł. Bardzo wyraźnie staniały również wakacje w Albanii i Egipcie, bo odpowiednio o ok. 200 zł i 240 zł za osobę. Zdrożał natomiast nieznacznie wypoczynek w Turcji i wyraźnie w Chorwacji.

2017. Tu lepiej nie jedź na wakacje! Chyba, że lubisz spędzać je w tłumie.Jeśli chodzi o ofertę krajową, najbardziej popularne miejscowości wśród klientów biur podróży to Kołobrzeg, Dąbki, Mrągowo, Mikołajki i Międzywodzie. Warto jednak zaznaczyć, że rezerwacje nad Bałtykiem to ok. 60 proc. wszystkich rezerwacji oferty krajowej.

Średni koszt wypoczynku na osobę w Polsce to 1015 zł. Dużo niższy koszt wypoczynku w kraju wynika z trzech czynników: na wakacje w kraju z biurem podróży nie lecimy samolotem, wypoczywamy w wyraźnie niższym standardzie oraz z innym wyżywieniem.

- Zupełnie inaczej klienci biur podróży wypoczywają w kraju niż za granicą co wynika z uboższej struktury bazy noclegowej w Polsce: 15 proc. rezerwuje obiekty w standardzie 0-2*, ponad 40 proc. - hotele 3*, nieco ponad 25 proc. - hotele 4*, a jedynie 2 proc. - obiekty 5* - podaje travelplanet.pl.

POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:


Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaUwaga! Lista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 roku


Turystyka

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

agatakocun@...

Ja się wybieram na Wyspy Kanaryjskie bo tam podobno jeszcze jest bezpiecznie. Będę leciała enterem z itaką, w hotelu ma być all inclusive ale zamierzam też spróbować lokalnej kuchni.

ncbhome.com (gość)

Hiszpania to dobry kierunek nie tylko na wakacje ale także na ulokowanie swojego kapitału! Zakup nieruchomości w Hiszpanii to bardzo dobry pomysł.

co piaty mlody Polak (gość)

Tak ,tak-a najwieksza liczba Polakow jak zwykle na ROD-os (rodzinne ogrodki dzialkowe).,bo niewielu dostaje tyle kasy co ty PiSmaku.