Gościem specjalnym Dnia Europejskiego na Uniwersytecie Gdańskim był Lech Wałęsa. Były prezydent wziął udział w konferencji dla dziennikarzy, a następnie wystąpił przed zebranymi w auli wydziału ekonomicznego.

Uroczyste otwarcie wydarzenia rozpoczęło się o godzinie 11. Tematem Obchodów Europejskiego Dnia była "Europa w obliczu aktualnych wyzwań". W auli wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego zebrało się kilkaset ludzi. Pierwszy swoje wystąpienie przedstawił Jarosław Wałęsa, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Opowiadał o pracy i misjach, które spełnia pracując w Europejskim Parlamencie.

O 11:30 Lech Wałęsa pojawił się na konferencji dla mediów. Następnie przeniósł się do auli gdzie również miał swoje wystąpienie na temat "Polska wobec aktualnych wyzwań Unii Europejskiej". Po wykładzie, studenci mieli okazje zadawać pytania byłemu prezydentowi.

Obchody zakończyły się panelem dyskusyjnym, w którym wzięli udział: prof. hab. Andrzej Stępniak, dr.hab. Stanisław Umiński, Poseł do Europarlamentu Jarosław Wałęsa, prof. Dariusz Rosari, prof. dr hab. Anna Zielińska i prof. dr hab. Zdzisław Brodecki.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Solidarnosciowiec Sierpnia 1980 (gość)

Lechu , czy poinformowales studentow w jaki sposob zamierzasz 1 000 000 dolarow ktore przechowujesz za granica (naleza sie NSZZ Solidarnosc ) ulokowac w Banku Watykanskim i czerpac procenty z tegoz Banku ?
Lechu , czy w dalszym ciagu ukladasz plany z twoim bratem co do powyzszych dolarow ?
Lechu, co jest z 20 000 tys. Koron Szweckich, czy juz sa w polsce , czy jeszcze w Szwecji ?
Lechu, co jest z nagroda Nobla ? Czy te pieniadze sa juz na twoim koncie w Polsce ? Czy jeszcze w Szwecji ?
Niezapomnij przekazac ich NSZZ SOLIDARNOSC , bo to pieniadze nie twojej zaslugi lecz 10 000 000 czlonkow NSZZ SOLIDARNOSC !