Lechia Gdańsk 1:1 Pogoń Szczecin. Dwie bramki, trzy czerwone kartki i remis na PGE Arenie

Biało-zieloni tylko zremisowali w drugim meczu wiosny.
Biało-zieloni tylko zremisowali w drugim meczu wiosny. Sebastian Wołosz

W meczu z Pogonią w pierwszym składzie znaleźli się Piotr Wiśniewski i Łukasz Kacprzycki, którzy tydzień temu z Polonią Warszawa usiedli na ławce. I to właśnie ten pierwszy miał bardzo duży udział przy pierwszej bramce dla Lechii. W 13. minucie bardzo ładnie zagrał do Wiśni, którego w polu karnym sfaulował bramkarz Radosław Janukiewicz. "Jedenastkę" piękną podcinką wykorzystał Piotr Brożek.

Później Lechia miała jeszcze kilka sytuacji i generalnie kontrolowała mecz, choć grała bez fajerwerków. Sytuacje mieli m.in. Deleu i Pietrowski, który ładnie strzelił zza pola karnego, ale piłka minęła okienko bramki strzeżonej przez Dusana Pernisa.

Po przerwie działo się bardzo mało, Lechia miała kilka szans, ale bardzo mało klarownych. Leniwą atmosferę podgrzał Wiśniewski, który w 73. minucie zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. To jednak specjalnie nie zmieniło gry, Lechia nadal niby przeważała, ale akcje Mohammeda Rahouia i Rocardinho były zbyt niemrawe.

W doliczonym czasie gry ostatnią szansę miała Pogoń, rozpędzonego Ediego lekko pchnął Rafał Janicki, Brazylijczyk teatralnie upadł w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany i mecz zakończył się remisem.

Lechia Gdańsk 1:1 Pogoń Szczecin

Bramki: Brożek (17') - Edi (90').

Lechia: Buchalik, Deleu, Janicki ( 90.+4.), Bieniuk, Brożek, Pietrowski, Surma, Mendes (Kacper Łazaj 90.+1.), Wiśniewski ( 73.), Kacprzycki (Mateusz Machaj 57.), Buzała (Mohammed Rahoui 81.)

Pogoń: Janukiewicz ( 14.), Noll, Dąbrowski, Hernani, Hricko, Rogalski, Golla (Dusan Pernis 15.), Kolendowicz (Adam Frączczak 29.), Akahoshi, Murayama, Djousse (Edi Andradina 73.)