Lechia Gdańsk 2:3 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dwie bramki Koseckiego nie wystarczyły

Doskonała szansa na pierwsze wiosenne trzy punkty. Lechia Gdańsk ...
Doskonała szansa na pierwsze wiosenne trzy punkty. Lechia Gdańsk ... Michał Parzuchowski
Doskonała szansa na pierwsze wiosenne trzy punkty. Lechia Gdańsk gra z Podbeskidziem Bielsko-Biała na PGE Arenie. Zapraszamy do naszej relacji na żywo.

Lechia w pierwszej połowie grała całkiem przyzwoite spotkanie. Pierwsi bramkę strzelili górale, Lechia wyrównała po ładnym golu Koseckiego, który dołożył drugie trafienie i było 2:1. Jednak Biało-zieloni z prowadzenia cieszyli się zaledwie minutę, bo z karnego wyrównał Patejuk.

Na drugą połowę wyszła już Lechia, którą znamy z poprzednich meczów - powolna, bez pomysłu i nieskuteczna pod bramką rywali. Wprawdzie Podbeskidzie było jeszcze słabsze, ale co z tego, skoro góralom udało się strzelić bramkę na 3:2 i heroicznie bronić się przez kolejne 20 minut.

Walka o utrzymanie trwa...

Trenerzy po meczu

Robert Kasperczyk, Podbeskidzie: Mieliśmy w ostatnim czasie kilka spotkań z drużynami bijącymi się o Mistrzostwo Polski, a dziś udało się wygrać z broniącą się przed spadkiem Lechią. Mimo zwycięstwa muszę przyznać, że popełnialiśmy katastrofalne błędy.

Paweł Janas, Lechia: Na trzy mecze u siebie tylko jeden mecz. Przy stanie 0:1 wyciągamy na 2:1, a później po minucie jest już remis. Tak nie może być. Szukamy, zmieniamy, patrzymy na treningach, ale to wszystko nie przynosi efektów. Ruszyliśmy trochę w przodzie, teraz zawodzi defensywa.

Lechia Gdańsk

Podobeskidzie Bielsko-Biała

2:3

Bramki: Kosecki (19' i 38').
Żółte kartki: Bąk, Deleu, Surma, Wilk.

Bramki: Demjan (8' i 67'), Patejuk (40').
Żółte kartki: Łatka, Sourek, Nather, Dancik.

Lechia: Pawłowski - Deleu, Bąk, Janicki, Wilk - Nowak, Surma - Traore, Kosecki, Grzelczak (Lukjanovs 46') - Wiśniewski (Machaj 63').

Podbeskidzie: Bąk - Górnkiewicz, Dancik, Sourek, Król - Nather, Łatka - Ziajka (Malinowski 46'), Cohen (Rogalski 58'), Patejuk - Demjan (Curić 72').

90+3' Koniec meczu!
90'
Dancik żółta za przedłużanie, a sędzia doliczył trzy minuty.
89' Adam Duda za Janickiego, tylko czemu tak wcześnie? Co on zmieni w maksymalnie 3-4 minuty...
87' Znowu Kosecki! Tym razem Bąk zatrzymał piłkę dosłownie na linii.
85' Kibice wyrażają swoje niezadowolenie okrzykami w stronę Andrzeja Kuchara, większościowego udziałowca Lechii. Słyszymy m.in. "Kuchar! Co? Gdzie te miliony?".
80' Znowu Kosecki! Ale znowu niecelnie. Zostało 10 minut, Lechia musi przycisnąć!
77' Srzał Wilka, piłkę przedłużył Traore i minimalnie obok bramki.
76' Wreszcie Lechia! Kosecki ładnie ruszym skrzydłem, ale broni Bąk. Kosa zdecydowanie się wyróżnia w zespole Lechii i nie chodzi tylko o te dwa strzelone gole.
74' W drugiej połowie Lechia gra bardzo słabo...
73' Żółta kartka dla Wilka.
72' Ćurić za Demjana. Napastnik Podbeskidzia zdobył dziś dwie bramki.
70' Żółta kartka dla Nathera.
68' Chwila nieuwagi i górlale niezasłużenie proadzą w Gdańsku...
67' GOL dla Podbeskidzia! Drugi raz Demjan!
63'
Na ten moment czekano w Gdańsku od końca września. Po długiej przerwie wreszcie na boisku Mateusz Machaj!
63' Świetne wykonanie wolnego i Wiśniewski minimalnie nad bramką.
60' Wilk się zagapił i szansę miał Malinowski, ale nad bramką.
58' Schodzi Cohen, wchodzi Maciej Rogalski. Na PGE Arenie brawa dla Rogalskiego, który grał w Gdańsku przez kilka sezonów.
55' Żółta kartka dla Surmy.
51' Żółta kartka dla Sourka. Lechia ma rzut wolny z narożnika pola karnego, ale Wilk w mur.
47' Znamy dzisiejszą frekwencję. Na meczu Lechia-Podbeskidzie jest dokładnie 10 tys. 525 kibiców.
46' Jest też jedna zmiana w Podbeskidziu. Za Ziajkę wszedł Malinowski, strzelec bramki w meczu tych drużyn jesienią.
46' Początek drugiej połowy. W Lechii jedna zmiana, za kolejny raz słabego Grzelczaka mamy na placu gry Lukjanovsa. Łotysz będzie grał na skrzydle, a Wiśniewski zostanie na środku ataku.

45'
Koniec pierwszej połowy! Lechia gra całkiem przyzwoite spotkanie. Pierwsi bramkę strzelili górale, Lechia wyrównała po świetnym golu Koseckiego, który dołożył drugie trafienie i było 2:1. Jednak Biało-zieloni z prowadzenia cieszyli się zaledwie minutę, bo z karnego wyrównał Patejuk.
42' Żółta kartka dla Deleu.
40' Remis! Karnego pewnie wykorzystuje Sylwester Patejuk. Kontrowersyjna sytuacja, bo z naszego stanowiska nie widać było, by Bąk faulował.
40' Karny dla Podbeskidzia! Żółta kartka dla Bąka za faul.
37' GOOOOOL! KOOOOOOSEEEEEECCCCKIIIII!
35'
Trzeba przyznać, że strzelona bramka bardzo dobrze podziałała na Lechię, która gra przyzwoicie.
27' Świetna kombinacyjna akcja Lechii i Traore w słupek!
22' Jeszcze raz Lechia! Tym razem ze skrzydła Grzelczak, a uderzał Nowak.
21' Znowu Kosecki, ale tym razem za lekko. Jednak Kosa dostał ogromne brawa, bo doszedł do strzału w bardzo trudnej sytuacji.
19' Cudowny gol Jakbua Koseckiego! Mamy remis!
18' GOOOOOOOOOOOOOOOL! KOOOOOOOOOOOSEEEEECKIIIIIIIIIIIIIIII!
16'
Lechia próbuje atakować, ale Podbeskidzie jest dziś dobrze zorganizowane w obronie.
11' Była szansa na szybkie wyrównanie, ale po podaniu Koseckiego nikt nie zamknął akcji.
10' GOL! GOL! 0:1... Podbeskidzie szybko obejmuje prowadzenie w Gdańsku...
5'
Pierwszy strzał Lechii. Grzelczak w lewy róg bramki, ale broni Bąk, który dostał szansę powrotu do Gdańska.
2' Żółta kartka dla Łatki.
0' W Lechii dwie zmiany w porównaniu z meczem z Koroną. Za Hajrapetjana jest Nowak, a za Likjanovsa Wiśniewski, który od początku na szpicy. Grzelczak na skrzydle.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 15.45. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!