Lechia Gdańsk rozgromiła Los Barrios

Antonio Colak strzelił cztery gole
Antonio Colak strzelił cztery gole Tomasz Bołt/Polskapresse
Piłkarze Lechii Gdańsk wysokim zwycięstwem nad Los Barrios 13:0 zakończyli zgrupowanie w Hiszpanii.

Piłkarze Lechii w poniedziałek mieli grać z Suwon Samsung Blue Wings. Drużyna z Korei Południowej zrezygnowała z gry tłumacząc się kontuzjami i problemami kadrowymi. Zastąpił ją zespół US Los Barrios, który zajmuje 12 miejsce w jednej z grup czwartej ligi w Hiszpanii, a do tego w niedzielę rozegrał swój mecz ligowy.

Nic dziwnego, że biało-zieloni mogli czuć się jak na strzelnicy. W pierwszej połowie padły tylko cztery gole, ale dwukrotnie do siatki trafił Kevin Friesenbichler. Dorobek austriackiego napastnika, najlepszego strzelca gdańskiego zespołu w okresie przygotowawczym, to siedem goli w siedmiu meczach.

Prawdziwa kanonada zaczęła się jednak w drugiej połowie spotkania, kiedy na boisku pojawiła się ta teoretycznie silniejsza jedenastka Lechii. Wówczas padło aż dziewięć goli, a cztery razy piłkę do bramki posyłał Antonio Colak, a potrzebował na to zaledwie 25 minut. Swojego pierwszego gola po powrocie w biało-zielonych barwach zdobył Sebastian Mila, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Jakubie Wawrzyniaku.

- Grzelu, dajcie strzelić Makiemu - dało się słyszeć z ławki biało-zielonych, kiedy Piotr efektownym lobem zdobył 13 bramkę.
Makuszewski ostatecznie na listę strzelców się nie wpisał, chociaż w ostatniej minucie mógł być jeszcze karny dla biało-zielonych za zagranie piłki ręką przez zawodnika hiszpańskiego zespołu.

Trener Jerzy Brzęczek dał pograć niemal wszystkim swoim piłkarzom. Wolne dostali Bartłomiej Pawłowski, Damian Garbacik, Donatas Kazlauskas i Dariusz Trela.

Tego ostatniego wkrótce jednak może już nie być w Lechii, bowiem bramkarz ma przenieść się do GKS Bełchatów. Lechia za to planuje wykupić Łukasza Budziłka z Legii Warszawa za 500 tysięcy złotych i to on miałby konkurować o miano pierwszego bramkarza biało-zielonych z Mateuszem Bąkiem.

- Jest taka opcja, że trafi do nas Budziłek, ale na razie nie chcę komentować czegoś, co jeszcze nie jest potwierdzone - powiedział nam trener Brzęczek po ostatnim sparingu.

Na boisku znowu nie pojawił się Gerson. Brazylijczyk wraca z Lechią do Gdańska i przejdzie badania medyczne.

UD Los Barrios - Lechia Gdańsk 0:13 (0:4)

Bramki: 0:1 Kevin Friesenbichler (5), 0:2 Bruno Nazario (15), 0:3 Kevin Friesenbichler (22), 0:4 Marcin Pietrowski (25), 0:5 Antonio Colak (47), 0:6 Ariel Borysiuk (48), 0:7 Antonio Colak (51), 0:8 Ariel Borysiuk (57), 0:9 Antonio Colak (60), 0:10 Antonio Colak (70), 0:11 Stojan Vranjes (72), 0:12 Sebastian Mila (76-karny), 0:13 Piotr Grzelczak (79)

Lechia: Bąk (46 Podleśny) - Możdżeń (46 Wojtkowiak), Rudinilson (46 Janicki), Dźwigała (46 Bougaidis), Leković (46 Wawrzyniak) - Łukasik (46 Vranjes), Pietrowski (46 Borysiuk) - Buksa (46 Makuszewski), Wiśniewski (46 Mila), Nazario (46 Grzelczak) - Friesenbichler (31 Macierzyński - 46 Colak - 77 Macierzyński)