(© Karolina Misztal)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komisja do spraw Licencji Klubowych zdecydowała się nałożyć na Lechię surową karę finansową za "naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego zasadniczego w zakresie kryterium F.03".

Lechia otrzymała co prawda licencję na grę zarówno w Lotto Ekstraklasie jak i w europejskich pucharach, ale komisja zdecydowała się nałożyć na gdański klub nadzór finansowy.

Ponadto, za opóźnienia w nadesłaniu dokumentów odnośnie ugód z innymi klubami, na Lechią nałożona też surową karę finansową. Działacze muszą zapłacić aż 100 tysięcy złotych. Szczegóły znajdują się w komunikacie poniżej.

Treść komunikatu Komisji do spraw Licencji Klubowych:


Komisja postanowiła przyznać Lechii Gdańsk:
- licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2017/2018 z nadzorem finansowym,
- licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2017/2018, oraz:
- nałożyć na Klub sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty 100.000 zł w związku z naruszeniem dyscypliny procesu licencyjnego zasadniczego w zakresie kryterium F.03.

W przypadku Lechii Gdańsk nadzór finansowy nałożono w związku z koniecznością monitorowania prognozy finansowej w kontekście zidentyfikowanego ryzyka związanego z założeniami dotyczącymi przychodów oraz kosztów, ryzyka związanego z poziomem zadłużenia krótkoterminowego, a także w celu bieżącego monitorowania ugód odraczających wymagalne zobowiązania licencyjne zawieranych przez klub.

Komisja zdecydowała się na nałożenie na klub kary finansowej w związku z ponownym naruszeniem przez Lechię dyscypliny procesu licencyjnego poprzez niedostarczenie w wymaganym terminie 31 marca 2017 roku kopii ugód zawartych z innymi klubami w celu odroczenia terminu zapłaty wymagalnych należności transferowych. Przy ustalaniu wysokości sankcji Komisja wzięła pod uwagę fakt, że Lechia Gdańsk została już ukarana za analogiczne przewinienie w zasadniczym procesie licencyjnym przed sezonem 2015/2016. Również w sezonie 2016/2017 w toku postępowania w sprawie naruszenia wymogu F09 Podręcznika Licencyjnego klub nie dostarczył zawartej z zawodnikiem ugody w wymaganym terminie. Biorąc pod uwagę, że terminowa spłata zobowiązań klubów do zawodników i innych klubów jest zasadniczym priorytetem postępowania licencyjnego w zakresie finansów oraz fakt, że zawieranie ugód odraczających spłaty tych zobowiązań jest jedynym dopuszczalnym powodem nie realizowania tych zobowiązań w terminie, konieczne jest szczególnie dokładne monitorowanie przez organy licencyjne faktu zawierania ugód i ich terminowych spłat. W tej sytuacji, notoryczne opóźnienie się klubu z dostarczaniem dokumentów dotyczących newralgicznego zagadnienia procesu licencyjnego zasługuje na szczególne napiętnowanie. [/cyt]

TRZY WRZUTY: Lechio, miej świadomość. Arko, nie schodź z kursu!

www.dziennikbaltycki.pl

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: