Lechia wygrała po raz drugi w Gniewinie

Lechia Gdańsk pokonała Sandecję Nowy Sącz 3:2 w drugim meczu sparingowym rozegranym w Gniewinie. Wcześniej biało-zieloni również 3:2 pokonali Chojniczankę.

Sandecja to ekstraklasowy beniaminek, ale postawiła trudne warunki podopiecznym trenera Piotra Nowaka. Płynną grę utrudniało mocno nasiąknięte boisko po opadach deszczu. Lechia w początkowym kwadransie stworzyła jednak dwie dobre okazje bramkowe, których nie wykorzystał król strzelców ekstraklasy poprzedniego sezonu, Marco Paixao. Lechia cały czas miała przewagę, a Milos Krasić indywidualną akcję zakończył zbyt lekkim strzałem. Potem pomimo inicjatywy brakowało sytuacji bramkowych.

Przed przerwą do głosu doszli piłkarze Sandecji. Bartłomiej Dudzic strzelił w poprzeczkę, a po chwili biało-zielonych uratował Dusan Kuciak, który wygrał pojedynek sam na sam z Adrianem Dankiem. W końcowych sekundach pierwszej połowy Aleksandyr Kolew strzelił gola dla beniaminka.

Początek drugiej połowy także był lepszy dla Sandecji, a po podaniu Mateusza Cetnarskiego drugiego gola strzelił Michal Piter-Bućko. Lechia wzięła się do pracy i już kilkadziesiąt sekund później kontaktowego gola pięknym strzałem zdobył Aleksandar Kovacević. Dziesięć minut później był już remis. Akcję zaczął Sebastian Mila, który zagrał do Mateusza Lewandowskiego, a ten trafił do siatki. Zwycięstwo Lechii zapewnił Kovacević, który ponownie trafił z dystansu i pokazuje trenerowi Nowakowi, że może być ważnym ogniwem zespołu w najbliższym sezonie.

W zespole biało-zielonych z powodu kontuzji nie zagrali Sławomir Peszko, Grzegorz Wojtkowiak, Joao Nunes i Rafał Wolski.

Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Aleksandyr Kolew (45), 0:2 Michal Piter-Bućko (55), 1:2 Aleksandar Kovacević (57), 2:2 Mateusz Lewandowski (67), 3:2 Aleksandar Kovacević (76)

Lechia: Lechia: Kuciak (46 Zelenika) – Maloca, Nalepa (46 Janicki), Wawrzyniak (46 Gamakow) – Stolarski (24 Lewandowski), Łukasik (46 Kovacević), Matras (70 Łukasik), Krasić (46 Fila) – F. Paixao (46 Mila), M. Paixao (46 Mak), Kuświk (46 Schikowski)

Sandecja: Gliwa - Basta, Szufryn, Piter-Bucko, Straus - Dudzic, Baran, Kasprzak, Cetnarski, Danek - Piszczek. Grali także: Brzyski, Kolew, Trochim, Korzym, Kuban, Gałecki.