18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Lipnica: Narloch poległ. Koniec konfliktów?

  • Polska Dziennik Bałtycki

Marcin Pacyno

Najmłodszy wójt na Pomorzu stracił stanowisko. 31-letni Rafał Narloch z Lipnicy (pow. bytowski) minimalnie przegrał w wyborach pojedynek z przedstawicielem opozycji, zbierając 47,83 proc. głosów.
Wójtowi doradzał były starosta nazywany szarą eminencją
 Marcin Pacyno

Zwolennicy Narlocha nie mogą się otrząsnąć. Przeciwnicy triumfują, a jest ich po ok. 50 procent. Obie grupy po 4 latach rządów są skłócone.

- Uważam, że nowy wójt z większością w radzie spowoduje wygaszenie wszystkich konfliktów - zapewnia Jaromir Śpiołek, wydawca opozycyjnej gazety „Głos Lipnicki”.

Cztery lata temu mieszkańcy wiązali z Narlochem wielkie nadzieje. Media donosiły o nim jako wyborczej ciekawostce. Narloch zapewniał, że odmieni gminę. Inwestycje wprawdzie ruszyły, ale jednocześnie młody wójt skłócił się z opozycją.

Awantury zaczęły się już na pierwszej sesji. Narloch zaczął urzędowanie od zwolnienia skarbniczki i sekretarza (brata obecnego wójta Andrzeja Lemańczyka). Od razu poprosił też radę o podwyżkę. Dostał ją. Później były konflikty z mieszkańcami w sprawie uruchomienia kolejnych kopalń kruszywa oraz z wędkarzami, strażakami i sołtysami.

Zdaniem opozycji nie słuchał jej głosu, a wiele rzeczy okrywał tajemnicą.

- Nawet Komisja Rewizyjna nie mogła zbadać np. wynagrodzeń pracowników urzędu - mówi radny Roman Reszka. - Można było podejrzewać, że były nierówne, co pokazuje raport NIK. Niestety, w części dotyczącej konkretnych kwot został utajniony - dodaje.

Narloch ich nie ujawniał, zasłaniając się ochroną danych osobowych. Teraz odchodzi.

- Mam prawo powrotu do poprzedniej pracy w starostwie, ale z całą pewnością nie mogę powiedzieć, co będę robił - przyznaje.

W urzędzie pewnie miejsca nie zagrzeje były starosta Michał Świontek-Brzeziński, szara eminencja nazywana przez opozycję „złym duchem z Bytowa”. Młody wójt uczynił go swoim zastępcą. Później Świontek-Brzeziński objął funkcję kontrolera finansowego. Wicewójtem być nie mógł, bo wojewoda zakwestionował jego wykształcenie.

- Liczę, że będę mógł nadal pracować. W końcu 12 mln zł pozyskanych środków to również moje dzieło - podkreśla.

Andrzej Lemańczyk, nowy wójt gminy Lipnica
Mogę przyznać, że te wybory były moim „być albo nie być”. Przez ostatnie 4 lata, jako dyrektor szkoły, także byłem atakowany przez byłą już władzę. Chcę spokojnie i merytorycznie działać na rzecz gminy i kolejnych inwestycji. Muszę się też przyjrzeć zatrudnieniu w urzędzie i relacjom między pracownikami. Na razie jednak nie chcę mówić, czy komuś powiem „dziękuję”.

Wideo

polecane: "Bez Ściemy" o filmach akcji

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.03.2011, 21:14

ale ty obserwator tyle nie obserwuj tylko do ROBOTY, to będziesz miał więcej a nie tylko margines.

11.01.2011, 10:42

czekamy Panowie Śpiołkowie na opulikowanie jak dotychczas wad wójta, może na początek warto opisać to za co Lemańczyk ma dostać ponad 9 tys. skoro jeszcze nic nie zrobił. Opisujcie jego wady to może będzie coś robił dla ludzi a nie dla siebie. Skoro jest taki uczynny, taki z niego anioł to na pewno wie, że sporo ludzi z Gminy Lipnica żyje na marginesie społecznym- byleby dożyć nastepnego miesiąca. Może tak połowę swojej wypłaty będzie oddawał biednym gdzie dochód na osobę 100 zł nie przekracza. Pamiętamy jak to było z Narlochem ile to on chciał 6000 i wtedy dobrze zareagowaliście opisując go że chce dużo.

03.01.2011, 12:53

Władza się zmieniła ale trzymam kciuki aby Śpiołki nawet jeżeli trafią do AA nie zapomnieli pisać o błędach Lemeńczyka, pozwoli to wyborcą za 4 lata

30.12.2010, 15:02

Gdy tam trafisz, będę odwiedzał cię regularnie.Blisko i o dobry uczynek nietrudno. Jeśli wybierzecie się grupą, to będę miał was wszystkich "na oku" i przestaniecie malować dyrdymały w Gniocie Lipnickim. Mam nadzieję, że pierwszy etap leczenia z uzależnień macie już za sobą.

29.12.2010, 13:48

Zgłoś się tam reksiu koniecznie!

27.12.2010, 09:43

Jedyną prawdą jest to że wypadek może przytrafić się każdemnu. Jednak odpowiedzialnośćza jego powstanie nie znika ot tak sobie. Lipnicki miernota uważa , że skoro w wypadku ucierpiały jego dzieci to nikomu nic do tego, bo są one jego własnością. Potwierdza to że stawia się on ponad prawem i świadomie unika odpowiedzialności za wypadek. Jest to tylko jeden z przypadków indywidualnego pojmowania prawa na swoją korzyść. O innych przypadkach postępków miernoty będę pisał na bieżąco w nowym roku.Miernota, podróbka biskupa, a teraz nieudana podróbka rexa nie zdaje sobie sprawy z tego że dopadły go zdobycze komputerowej techniki, które pozwalają na równie łatwe wystawianie opini co opinie cytowane przez Gniot Lipnicki. Wesoło ma być przez cały rok a nie tylko na święta, a z kogoś śmiać się ptrzecież trzeba.

17.12.2010, 19:49

Dziwicie się pewnie skąd nastąpiła taka zmiana. Otóż mój pan obciął mi ogon drzwiami kiedy usiłowałem się wymknąć z kuchni z kością w pysku :-( teraz wiem, że wypadek może zdarzyć się każdemu. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców gminy. Wasz rex.

16.12.2010, 23:13

Przemyślałem nie będę już nic pisał złego na pana Jarka i nową władzę bo w końcu idą święta ,a z resztą już poukładało mi się w głowie.Jeszcze raz pozdrawiam mieszkańców gminy i Miastka .Wasz rex.

16.12.2010, 11:28

... a poszły...! wszystkie psy do budy, albo poszkajcie sobie psiego forum. Kicia - miauuu...

16.12.2010, 09:25

ja tez pozdrawiam wszystkich mieszkancow gminny lipnica i zycze wszystkiego najlepszego, zdrowia i pogody ducha. wasz rex

16.12.2010, 08:55

Ty rex-em ? Chyba ci się sniło na odwyku w Żukówku.! Jesteś tylko nieudaną podróbą, plagiatem. Zresztą co sie dziwić. Już wcześniej śniło się tobie ,że byłeś biskupem, redaktorem, donosicielem i prokuratorem . Co z odpowiedzią na zadane wczesniej pytania. Rozumiem ,że "nie chcesz nawet splunąć w moją stronę" , co popieram, ale wszyscy są ciekawi jak ty, miernoto, ukrywałeś swoją odpowiedzialność za wypadek z obcinaniem palców.
Z okazji zbliżajacych się świąt wszystkim mieszkańcom gminy Lipnica i Miastko życzę wszystkiego najlepszego, zdrowia i pogody ducha. Pozdrawiam Wasz rex.

15.12.2010, 11:23

teraz już jest nas dwóch, ja też jestem rex

11.12.2010, 09:25

No dalej, dalej, miernota czeka na ciepłą posadkę w UG w Lipnicy. Obstawiamy co to będzie. Na sekretarza jest zagłupi, na pozyskiwaniu funduszy się nie zna , ale do oswiaty można go wcisnąć. Będzie tam miał dużo czasu na redagowanie Gniota Lipnickiego. Nie chciałbym być na miejscu wójta jezeli pominie miernotę w rozdziale stanowisk. Nadal czekam na odpowiedź na pytanie : kto jest winny niedopilnowania dzieci,stwarzaniu zagrożenia dla zdrowia i życia dzieci, oraz czy o zdarzeniu powiadomiono policję. Chowanie głowy w piasek nic nie da , będę dalej pytał z obywatelskiego obowiazku. Czy mieszkańcy waszej wsi też ukrywają prawdę , a co na to policja która przeciez musi , albo powinna sie sprawą zainteresować. Nie licz miernoto na przedawnienie.

10.12.2010, 18:09

ja chciałbym się dowiedzieć co się stało z twoim mózgiem?

10.12.2010, 15:02

Też chcę wiedzieć jak to się stało z tą obciętą ręką.

10.12.2010, 14:59

To ty pe-ge-r-usie też chodzisz do kościoła?

08.12.2010, 00:16

do budy kundlu !

07.12.2010, 19:39

No to zgodnie z przepisami powiadomiono policję o wypadku czy nie? Pytanie jest proste a odpowiedzi brak. Wasze mataczenie sugeruje że miernota wraz z ratownikami zataił zdarzenie. A taki piękny był i sprawiedliwy i tak "ofiarnie" i beziteresowne pisał... o innych.

05.12.2010, 13:43

- a ile wniosków wniosków Ty napisałeś? Coś chyba się Tobie pomyliło!

04.12.2010, 22:06

Dalej gnido judzisz?

04.12.2010, 14:01

Alkoholizm - w zależności kiedy piszesz, przed czy po spożyciu. Zarówno Pan Lemańczyk jak też Tomasz Łącki to ludzie na poziomie i o nich się nie boję. Moje obawy budzi "miernota" która wcina sie w każdą sprawę, a sam nie potrafi niczego. Ile wniosków napisał miernota? Dla siebie, dla uczniów, dla wsi w której żyje, dla gminy, ile? To pasożyt żerujący na codziennych sprawach innych ludzi. Widzicie że ten pasożyt miernota nie potrafi się ustosunkować do wydarzeń w których osobiście zawinił. Potrafi tylko krytykować innych. Spójrzcie na początki poprzedniej kadencji. Wówczas też przymilał się do wójta pisząc wywiady.

03.12.2010, 12:38

Tak jest OSP jest po to aby ratowała zdrowie i życie w każdych warunkach i w każdym przypadku.Wszystkie jednostki OSP Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego mają strażaków przeszkolonych tzw.ratowników medycznych którzy mogą udzielać i udzielają pierwszą pomoc przedmedyczną potrzebującym niezależnie gdzie i jak.To tyle na ten temat.
p.Tomasz Łącki to bardzo dobry sekretarz i będziemy bardzo żałować jak odejdzie do Lipnicy,a 10 głosów które otrzymał w Studzienicach /pracownicy/,ze względu na charakter sprawowanej funkcji trudno zdobyć głosy obracając się w murach Urzędu Gminy.Apropo ile głosów inni radni powiatowi z terenu gminy Lipnica otrzymali w innych gminach? /oczywiście sprawdzę/.
My nie mamy kłopotu wybory na wójta wygra lepszy.
P.S.do rexa alkoholizm pisze się tak jak napisałem.Pozdrawiam.

28.11.2010, 14:42

Myślę, że różnych niesnasek jeszcze nie koniec. Wnioskuję z faktu, że proboszcz z Lipnicy również włączył się do (być może nieświadomie - oby!) oceny ostatnich wyborów samorządowych.
Dlaczego? Cztery lata temu nowo wybrany wójt był P a n e m m g r i n ż. Wybrany w poprzednią niedzielę Wójt Gminy Lipnica nie zasłużył nawet na wspomnienie nazwiska. Takie wystąpienia na pewno nie prowadzą do zgody. Być może wielu wyborcom nie spodoba się mój wpis, ale niestety muszą mi przyznać rację. Według mnie, To właśnie Ksiądz powinien być mediatorem tych, którzy chcą jedności i zgody.

27.11.2010, 22:52

wes sobie kolo i walni sie w czolo

27.11.2010, 21:30

Pięknie napisane :)