18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Lipnica: Wójt zganiony za kłamstwo

  • Polska Dziennik Bałtycki

Mateusz Węsierski

Mieszkaniec gminy Lipnica twierdzi, że wójt skłamał podając wysokość zdobytych środków unijnych. Samorządowiec zaprzecza.
Wójt Rafał Narloch został oskarżony o kłamstwo
 Marcin Pacyno

Mieszkaniec gminy Lipnica nie zgadza się z danymi podanymi przez urząd gminy w ubiegłotygodniowym artykule, gdzie ocenialiśmy pracę Rafała Narlocha. Urzędnicy podali, że w ciągu 4 lat zdobył on 13,5 mln zł, co daje mu jedno z czołowych miejsc w powiecie. Wywindowało też jego ocenę.
Czytelnik twierdzi, że Lipnica poradziła sobie najgorzej. Wójt zapewnia, że ma dowody w postaci podpisanych umów o dofinansowanie.
- Mogę zaprosić tego Pana do siebie i je pokazać - zachęca Narloch.

Przeczytaj ocenę wójta Lipnicy

List mieszkańca gminy Lipnica
Szanowna redakcjo
Po przeczytaniu artykułu w Dzienniku Powiatu Bytowskiego z dnia 5 listopada, podsumowującego kadencję wójta gminy Lipnica, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nie wszystkie fakty zostały rzetelnie przedstawione.
Chodzi mianowicie o ilość pozyskanych środków zewnętrznych 2742,8 zł na jednego mieszkańca. W dniu 14.10 przedstawiono ranking gmin powiatu bytowskiego za Gazetą Prawną, w którym nasza gmina w ostatnich latach pozyskała 833,1 zł na jednego mieszkańca, co klasyfikuje ją na 83 miejscu w województwie, a na ostatnim w naszym powiecie. Różnica w tych dwóch rankingach wynosi 1909,7 zł na jednego mieszkańca.
Bardzo bym się cieszył gdyby było tak jak podaje wójt. W związku z tym zadaję pytanie: gdzie są te pieniądze? Przez cztery lata nie zdołano skanalizować do końca ani jednej miejscowości w gminie. Kanalizacja Lipnicy i Kiedrowic jeszcze daleko w polu.
Nie mogę się zgodzić też z twierdzeniem, że opozycja walczyła o przysłowiową "pietruszkę". Część spraw, które bardzo głośno przez opozycję były poruszane na sesjach, znalazły się jako nieprawidłowości w Urzędzie Gminy wykazane podczas kontroli NIK-u.
Takie jak:
1. Ustawiane konkursy
2. Zatrudnianie bez wymaganych kwalifikacji
3. Faworyzowanie swoich rodziców w przyznawaniu premii
4. Nie do końca uregulowana sprawa podległości rodziców
5. Tworzenie fikcyjnych funkcji "kontroler finansowy"
Poza tym takie poruszane sprawy jak:
1. Próba załatwienia po cichu sprawy żwirowni
2. Rozwiązanie przed upływem wygaśnięcia umowy dzierżawy na jeziora Głęboczek i Lipionek
Myślę że te wszystkie sprawy to nie była tylko "pietruszka".
Autor poprosił o zachowanie jego danych osobowych do wiadomości redakcji.


Z Rafałem Narlochem, wójtem gminy Lipnica, rozmawia Mateusz Węsierski

Czy to prawda, że skłamał Pan podając wysokość środków unijnych pozyskanych przez gminę Lipnica?
Mam podpisane umowy. Mogę je pokazać. Tam są kwoty wyszczególnione.
Środki unijne, czy może jeszcze np. subwencje oświatowe?
Wyłącznie unijne i z programu norweskiego.
Czytelnik napisał, że tych środków nie widać w postaci inwestycji.
To niech się Czytelnik przejedzie po całej gminie. Wszędzie są wykopy: Lipnica, Kiedrowice, Mielno, Łąkie i w tej chwili "idziemy już" z kanalizacją w Ostrowitem. Być może Czytelnik siedzi tylko w domu i ogląda telewizję?
Napisał, że "przez cztery lata nie zdołano skanalizować do końca ani jednej miejscowości w gminie. Kanalizacja Lipnicy i Kiedrowic jeszcze daleko w polu."
Do końca grudnia firma ma zrealizować inwestycję. Teraz jest podłączane całe osiedle w Lipnicy. Zgodnie z umową.
Wytyka też wiele nieprawidłowości, jak ustawiane konkursy i tworzenie fikcyjnych funkcji.
Podejrzewam kto mógł to napisać. Nie pierwszy raz. Opozycja np. domagała się kupienia starego samochodu strażackiego, a ja zdobyłem nowy z dofinansowaniem. Gdy na sesji przyjmowano dotację z funduszy norweskich (5,1 mln zł), to opozycja też nie zagłosowała. Zarzuty mieszkańca są bezpodstawne. Mam na to dokumenty. Chcą mnie na siłę pokazać jako osobę, która nic nie zrobiła.
Niech się Pan odniesie do zarzutów w związku z kontrolą NIK.
Jeśli NIK by stwierdził coś takiego, to miałby obowiązek podania tego do prokuratury. Nie zrobiono tego, a ciągle robi to Jaromir Śpiołek. Prokuratura te oskarżenia odrzuca. On jednak ciągle składa nowe, która też są odrzucane. Wiecznie pisze też o rzekomych nieprawidłowościach w swojej gazetce. Tam jest kłamstwo. Podejrzewam, że ten list napisał właśnie Jaromir Śpiołek.
Tego nie powiem. A co z ustawianymi konkursami?
Co do konkursów to wiadomo, że uchybienia były. One w dużej mierze zależały od kadrowej, która przeszła na emeryturę. Poza tym ludzi w konkursach wybiera trzyosobowa komisja, a nie wójt. Regulamin konkursów nie był klarowny.
Jest Pan kłamcą?
Nie. Dowodem moich słów, jeśli chodzi o ilość środków unijnych, są podpisane umowy o dofinansowanie. Czytelnik może przyjść do mnie i je przejrzeć. Z chęcią je udostępnię.

Wideo

polecane: MiauCzat: Honorata Witańska ostrzega kobiety! Tęskni za PiP?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

24.11.2010, 20:36

cześć gęsiareczko zatrudnienie żony radnego na stanowisku opłacanym z publicznych pieniędzy to nie jest prywatna sprawa a że ma radny długi to wiedzą wszyscy i to że płakał w starostwie żeby zgodzili się na ten zrąb też wszyscy wiedzą niech się nie wychyla to może nie będzie kopany albo lepiej niech nie chowa głowy w piasek i nie wystawia czterech liter na odstrzał

24.11.2010, 20:31

trata co ty piszesz weź się zastanów pewnie wolałbyś żeby było cicho bo tak chciał janu narlochu na szczęście temu panu podziękowaliśmy a pewnie nędzna gazetka będzie nadal pilnowała publicznych spraw i pieniędzy bo tacy jak ty to pozwolili by sobie na wszystko a tak narloch był pilnowany i ... przegrał a to wszystko także dzięki tej nędznej gazetce boisz się jej co? i do ciebie zajrzy zobaczysz

24.11.2010, 20:21

Głos Lipnicki zrobił dobrą robotę Czytam regularnie i dlatego zagłosowałam na Lemańczyka Nie możemy pozwolić sobie na kolejne cztery lata ośmieszenia i kłótni Życzę p. Andrzejowi wszystkiego co najlepsze i żeby nie zapomniał o kobietach w gminie, którą teraz rządzi

24.11.2010, 20:17

i po co czytałeś tego gniota gościu mało myty samemu trzeba było wziąć się do pisania skoro ci to tak pięknie wychodzi w internecie i ty chcesz być zwolennikiem rafała to dlaczego mu w odpowiedni sposób nie pomogłeś wtedy kiedy był na to czas teraz to łatwo gadać ale wychodzi że sam jesteś miernota i donosiciel, oszust i pijak a skoro ci to już obojętne to co się w ogóle wypowiadasz i siedź teraz w tym swoim miastku i się nie wychylaj

23.11.2010, 12:06

kto kogo popiera to jedno, a fanatyzm jaki uprawiał Świontek z Janem Narlochem to drugie. Rafał Narloch zrobił z siebie pośmiewisko. Czy wszystko był złe? Raczej nie, ale ludzie zostali podzielenie na tych co są z nami i na tych co są przeciw nam. Chore ambicje Świontka pociągnęły kolejne osoby na dno. Urząd przepełniony jest fałszem, strachem i podejrzliwością. Wiem, że nie będzie rzezi w UG, ale unormowanie i klarowność musi nastąpić. Pewne osoby same powinne zdecydować czy widzą współpracę i czy są w stanie pracować w zakłamaniu. Mam np. nieodparte wrażenie, że Regina Narloch robi NIC. Pani Reniu proszę pogadać już z ZUS-em. Odnośnie Jana Narlocha to inny temat i na swój sposób wykonuje zadania, chociaż 50% to kampania. Najważniejsze to to, by wójt był przedstawicielem wszystkich a nie tylko wybranych. Potrzebna jest nam merytoryczna dyskusja i liczenie się z głosem wszystkich wyborców. Czas pokaże gdzie jest prawda.

23.11.2010, 09:27

Gniot lipnicki.... dobre. I tak popieram Narlocha...

22.11.2010, 15:59

I reksiu zaskomlał na koniec. Daj znać to pomachamy ci białą chusteczką i kupimy paczkę pedigree-pal na twą nową budę. A że nowy wójt jest "jest reprezentantem tylko trzeciej części społeczeństwa gminy Lipnica". No cóż, dużo "makaroniarzy" mieszka w gminie. Jak sam napisałeś czas pokaże. Na pewno przestaniemy się wstydzić, kiedy nowy wójt będzie występował publicznie.

22.11.2010, 15:13

każdy wybór to zły wybór. Najbardziej pieją ci co cztery lata temu też piali z zachwytu, a potem szkalowali wybranego przez siebie wójta. Prawda, to oni mają monopol na rację. Miernoty,oszuści, donosiciele i pijacy. Potwierdziło się to o czym wcześniej pisałem.
Mamy nowego wójta który jest reprezentantem tylko trzeciej części społeczeństwa gminy Lipnica. Sporo pracy przed nim aby te matematyczne i nie tylko, słupki na wykresach, ujednolicić. Pozostaje tylko szczerze pogratulować , a czy sukcesu to czas pokaże. Oby miernota bazgopis nie miał okazji do pisania bzdur o nowym wójcie i trzymał się od niego jak najdalej ze swoim Gniotem Lipnickim. Szkoda tylko że stracimy organistę w Brzeźnie, gdyż na wszystko pewnie nie starczy czasu. Mnie to i tak jest obojętne bo dostałem mieszkanie w Miastku i wkrótce się wyprowadzam, a wy musicie ze sobą żyć dalej.

22.11.2010, 13:08

stara władza widocznie pali dokumenty ;-)

22.11.2010, 11:23

jeszcze nie znamy,to koniec tego nieudacznika Narlocha i jego przydupasów.Gratuluje p.Andrzejowi
Lemańczykowi i mam nadzieje,że rozp.....to kolesiostwo Narlocha,a przede wszystkim zrobi porządek w Urzędzie Gminy,gdzie zasiadają ludzie niekompetentni będący jednocześnie powiązani
rodzinnie z poprzednim wójtem,ludzie którzy biorą pieniądze podatników gminy za nic,bo to co robią nie można nazwać pracą.Życzę nowemu wójtowi i nowej radzie gminy powodzenia .

22.11.2010, 04:18

Nowy wójt i zmiana siedmiu radnych. Prądzona, Brzozowo i Ostrowite zostali bez radnych.

21.11.2010, 22:17

noooooo żegnamy czy witamy ??

19.11.2010, 23:27

On był cały zes*any! Bez Świontka jest bezradny jak niemowlę. Dziękuję słuchać go jak się męczy przez kolejne 4 lata. Wstyd! Siostrzyczka taka wyszczekana niech mu udzieli korepetycji. Może za 4 lata będzie myślał samodzielnie, samodzielnie podejmował decyzję i samodzielnie mówił zrozumiale po polsku, albo po kaszubsku...

19.11.2010, 22:05

ON JUŻ SKAPITULOWAŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

19.11.2010, 21:11

Po spotkaniu już chyba nikt nie ma wątpliwości kto godniej będzie reprezentował naszą gminę na forum powiatu czy województwa. Dziwne tylko, że na spotkaniu zabrakło wójta Świontka, który rządził gminą przez cztery lata!

19.11.2010, 17:07

GŁOSUJCIE NA LEMAŃCZYKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZŁOWIEK KTÓRY SWOIM ZACHOWANIEM POTWIERDZA SWOJE WYKSZTAŁCENIE, A RAFAŁEK TYLKO PONIŻA TYTUŁ MGR INŻ!!! Z NIM POLSKI NIE ZBUDUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!

19.11.2010, 16:54

PRZEZ KOLEJNE CZTERY LATA BĘDZIECIE SIĘ WSTYDZIĆ, ŻE MIESZKACIE W GMINIE LIPNICA!

19.11.2010, 15:17

dziś debata w Lipnicy Rafału będzie mały

19.11.2010, 15:16

świątek się cieszy a lemańczyk co

19.11.2010, 15:14

sami sobie kopią doły a rafał wpadnie

19.11.2010, 15:11

wszyscy równi w tych wyborach nawet piwo staiają

19.11.2010, 15:10

wybory wyeliminują słabych

19.11.2010, 15:09

bać się jak rafału zostanie

19.11.2010, 15:09

bikt z nich nierządził

19.11.2010, 15:08

ciekawe co kłoci

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3