Dzieci z pomorskich szkół mogą cieszyć się czasem wolnym od zajęć lekcyjnych. Nie powinien zrażać ich ewentualny brak śniegu. Miasta zadbały, by atrakcji nie zabrakło nawet bez zimowej aury. Na razie z powodzeniem narty zamienić można na... łyżwy. A czego jak czego, ale lodowisk w Trójmieście nie brakuje.

Sprawdźcie, kiedy możecie się wybrać z bliskimi na łyżwy, klikając w naszą galerię (informacje w galerii zdjęć).


wideo Szymon Szewczyk

Nie tylko Trójmiasto

W Tczewie 19, 20, 26 i 27 stycznia dzieci mogą wziąć udział w grach i zabawach na lodzie. Początek o godz. 10, a miejsce to lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 11. Lodowisko czynne jest przez całe ferie w godz. 9-14. Wstęp bezpłatny.

Także Starogard Gdański ma własne lodowisko, na które zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji. W czasie ferii zimowych od poniedziałku do piątku czynne jest ono od 8.30 do 20.30, w soboty i niedziele od 10 do 20.30. Bilet normalny kosztuje 6 zł, bilet ulgowy 4 zł. Za wypożyczenie łyżew zapłacimy 5 zł, a za wypożyczenie kasku - 2 zł.

W Pruszczu Gdańskim lodowisko funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 3. Bilet jednorazowy normalny kosztuje 5 zł, ulgowy 3 zł. W czasie ferii od poniedziałku do piątku nauka jazdy na łyżwach rozpoczyna się o godz. 10.

Ciekawie szykuje się w Kościerzynie. Podczas pierwszego tygodnia ferii od poniedziałku do soboty na lodowisku miejskim prowadzona będzie specjalna akcja dla nieumiejących jeszcze jeździć na łyżwach uczniów szkół podstawowych. W godzinach od 9 do 10 w cenie biletu będzie można skorzystać z pomocy instruktora jazdy na łyżwach. W tych godzinach lodowisko będzie zarezerwowane wyłącznie dla młodych łyżwiarzy. Dla uczestników zapewnione są gratis kaski oraz zajęcia z wykorzystaniem nowych mieszkańców lodowiska - w roli pomocników wystąpią chodziki - misie. Maksymalna liczba uczestników to 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Wymagana zgoda rodzica.

Lodowisko znajdziemy też w Malborku - to obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji. W czasie ferii obowiązują sobotnie godziny wejść, to oznacza, że pierwsze wejście jest o godz. 10.30.

Na koniec przedstawiamy jeszcze Wejherowo. Lodowisko znajdziemy przy Zespole Szkół nr 3. W czasie ferii pierwsze wejście ma miejsce o godz. 9. Bilet normalny kosztuje 7 zł, bilet ulgowy - 3 zł, wypożyczenie łyżew 7 zł, a wypożyczenie kasku - 3 zł.

Jak się przygotować?

Ważna jest przede wszystkim kwestia łyżew. Łyżwy muszą być dopasowane do nogi, ale nie za ciasne. Pamiętajmy, żeby dobrze zawiązać sznurówki i zanim wejdziemy na lodowisko sprawdzić, czy obie łyżwy dobrze pasują.

W trakcie jazdy na łyżwach na pewno niektórym z nas zdarzy się upaść. Jeżeli poczujemy, że za chwilę upadniemy, pochylmy się do przodu i zacznijmy kucać.

Nie odchylajmy się do tyłu - istnieje ryzyko, że uderzymy głową o lód!

Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniej odzieży. Najlepiej sprawdzi się odzież termiczna, czyli wygodne, ciepłe - ale równocześnie niezbyt grube ubranie.

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  hej (gość)

  doslownie na tczewskim moscie ma sie wrazenie, jakby przekraczalo sie granice innego panstwa i viwat Trojmiasto, czy to z W-wy, Krakowa , Berlina, Paryza, N-Y itd.

  supersuper (gość)

  Gdansk, wyrobil sobie pozytywne wrazenie, wiezdzajac juz na tczewski most ma sie wrazenie jak by przekraczylo sie granice innego panstwa i viwat Wybrzeze