Lotos Trefl Gdańsk lepszy od Politechniki [ZDJĘCIA]

KM
Lotos Trefl Gdańsk przerwał kiepską serię
Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk wygrali w Warszawie z tamtejszą Politechniką 3:1. Tym samym gdańszczanie przełamali serię trzech kolejnych porażek.

Podopieczni Andrei Anastasiego jechali do Warszawy jako delikatni faworyci, mierzyli się jednak z ekipą, która ostatnio była w dobrej formie i wygrała trzy z czterech spotkań.

Początek spotkania był wyrównany, żadnej z drużyn nie udawało się zbudować przewagi większej, niż dwa punkty. Jako pierwsi odskoczyli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie 12:9, a potem 16:12. Gdańszczanie się jednak nie poddawali i walczyli o odrobienie strat. W końcu, po serii czterech punktów, prowadzili 21:20. Niebawem mieli pierwszą piłkę setową, ale jej nie wykorzystali i zrobiło się 24:23, a za chwilę 24:24. W grze na przewagi lepszy okazał się Lotos Trefl, który wygrał 27:25 i zwycięsko wyszedł z pierwszego seta.

W drugiej partii od początku stroną przeważającą była Politechnika. Warszawianie rozpoczęli tę odsłonę od prowadzenia 5:1, a potem 7:2. Goście jednak znów zaczęli odrabiać straty i niebawem było 9:9. Z czasem Lotos Trefl zaczął przechylać szalę na swoją korzyść i wyszedł na prowadzenie 13:12, a w pewnym momencie prowadził nawet 18:15. Walka trwała jednak do końca, końcówka seta była znów zacięta. Kolejny raz górą byli jednak przyjezdni i drugiego seta wygrali 25:23.

Trzecia odsłona, podobnie jak druga, zaczęła się od dominacji "Inżynierów", którzy rozpoczęli ją od prowadzenia 6:3. Lotos Trefl znów się jednak nie poddawał i doprowadził do remisu 11:11. Potem gra przebiegała już według innego scenariusza niż w drugim secie. Gospodarze "wyciągnęli" na 19:15 i utrzymali tę przewagę do końca, wygrywając 25:21.

Set czwarty rozpoczął się od wyrównanej gry z lekkim wskazaniem na gości, którzy w końcu wyszli na 10:7. Potem stopniowo zwiększali swoją przewagę, kontrolując przebieg gry i spokojnie wygrywając w czwartej partii 25:18. Tym samym w całym meczu triumfowali 3:1 i wywieźli z Warszawy zwycięstwo. MVP spotkania został wybrany Bartosz Gawryszewski.

ONICO AZS Politechnika Warszawska - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (25:27, 23:25, 25:21, 18:25)

ONICO AZS PW: Kowalczyk, Firlej, Łapszyński, Filip, Kwolek, Wrona, Olenderek (libero) oraz Gruszczyński (libero), Samica, Smoliński, Mikołajczak, Halaba.

Lotos Trefl: Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Mika, Hebda, Masny, Gacek (libero) oraz Majcherski (libero), Stępień, Niemiec