Rewitalizowane w ostatnim czasie gdańskie Dolne Miasto wzbogaci się o kolejny budynek. Grupa LPP, krajowy potentat na rynku odzieżowym, rozpoczyna rozbudowę kompleksu na ul. Łąkowej.

Obok obecnej siedziby firmy, która po modernizacji działa od lata 2015 roku jako LPP Fashion Lab, powstanie drugi nowoczesny budynek biurowy Fashion Lab. Będą tam pracowały zespoły marek: Reserved, Cropp i Sinsay. Dzięki rozbudowie zespoły LPP dotychczas działające w różnych lokalizacjach będą pracować w jednym miejscu w Gdańsku.

Pierwszy etap realizacji projektu obejmie roboty ziemne i konstrukcyjne podziemia, gdzie znajdzie się m.in. dwupoziomowy parking dla pracowników. W drugiej połowie roku ruszą roboty konstrukcyjne budynku. Zakończenie prac planowane na koniec 2018 roku. Całkowity koszt inwestycji to 80 mln złotych.

Projekt kompleksu opracowała pracownia JEMS Architekci, znana m.in. z projektu kompleksu Gdynia Waterfront i rewitalizacji Hali Koszyki w Warszawie. Obiekt został zaprojektowany w stylu industrialnym z dominacją surowego betonu oraz szklanych elementów. Projekt powstał w porozumieniu z konserwatorem zabytków i oddaje charakter zabudowy typowej dla Dolnego Miasta.

- Zarząd LPP wybrał projekt grupy JEMS Architekci, ponieważ ich koncepcja najlepiej oddaje ducha firmy, jej dynamikę, nowoczesny charakter i otwartość na zmianę. Industrialny charakter nowego budynku, mimo nowoczesnej formy, doskonale wpisuje się w historyczną zabudowę Dolnego Miasta w Gdańsku oraz głównej siedziby LPP. Mamy nadzieję, że kreatywny koncept będzie inspirującą przestrzenią do pracy dla naszych pracowników - mówi Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP.

Nowy budynek będzie odtwarzał pierzeję, czyli ciąg frontowych budynków ulicy Łąkowej, kontynuując tradycję i typ dawnych kamienic Dolnego Miasta, wpisując się w charakter przedwojennej przemysłowej zabudowy tego miejsca - dawnej fabryki tytoniu (obecna siedziba Centrali LPP) i fabryki karabinów. Dziedziniec budynku został zaprojektowany tak, żeby tworzył przyjazną, kameralną atmosferę miniparku. Centralnym punktem kampusu będzie zielony plac otoczony wzniesieniami, w których ukształtowane zostaną tarasy - miejsce pracy i odpoczynku dla wszystkich pracowników.

LPP SA jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Posiada sieć ponad 1700 salonów sprzedaży oraz sklepy on-line wszystkich swoich marek i tworzy miejsca pracy dla ponad 22 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki.

Biznes

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

karolinade (gość)

Mega zazdroszczę tego miniparku, wyjść w przerwie w pracy i zobaczyć choć odrobinę zieleni - bezcenne i odprężające.

justa (gość)

Wygląda świetnie, duża przestrzeń i sporo dziennego światła wpada, dobre warunki do pracy kreatywnej

Henio (gość)

Zapraszamy na sprawę sądową jaka odbędzie się w dniu 29.06.2017 r w sądzie rejonowym w Tczewie przeciwko wójtowi gminy Tczew za oszustwa majątkowe serdecznie zapraszamy mieszkańców jako publiczność

sonya (gość)

w środku wygląda bardzo fajnie plus to patio rewelacyjny pomysł, pozazdrościć pracownikom nowego biura

marek (gość)

super, że z dużym parkingiem, w końcu rozluźni to poruszanie się w tamtym rejonie, bo na razie to miasto nie było dobrze przystosowane tam do większej ilości samochodów

cira (gość)

W Gdańsku przyda się taki kompleks, doda uroku. Projekt bardzo fajny, LPP robi dobrą robotę.