MAMAVILLE Targi dla Mamy i Dziecka Gdańsk vol.4 w Amber EXPO 10 marca 2019. To wydarzenie dla rodziców i spodziewających się dziecka

Pola LewickaZaktualizowano 
Targi Mamaville w Gdańsku w tym roku będą jeszcze większe niż w poprzednich latach. Odbędą się 10 marca w Amber EXPO przy ul. Żaglowej między godziną 10 a 17. Na gości czekać będzie 100 wystawców, w większości polskich producentów. Jeden dzień, a do zaoferowania mnóstwo: zakupy, warsztaty, rozrywka. Jeśli jesteście zainteresowani tematyką macierzyństwa, to nie możecie przegapić tego wydarzenia!

W poprzednich latach targi odbywały się w Centrum Stocznia Gdańska czy Stadionie Energa. Tym razem miejsca będzie więcej, co jest bardzo ważne dla rodziców poruszających się z dziećmi w wózkach.

Mamaville to największe wydarzenie w Trójmieście skierowane dla wszystkich zainteresowanych tematem rodzicielstwa. Organizatorzy zadbali o to, by cały dzień był szansą na spędzenie miłego dnia z rodziną - można zrobić zakupy, porozmawiać z innymi rodzicami, wziąć udział w warsztatach. Co ważne - będzie też strefa relaksu, w której znajdziemy foodtrucki, więc zorganizowaniem posiłku w ciągu dnia martwić się nie trzeba.

TARGI MAMAVILLE W GDAŃSKU, 10 marca 2019. Program szczegółowy

STREFA ZAKUPÓW

U wystawców znanych oraz premierowych marek i wybranych projektantów z branż: ubrania / zabawki / wystrój wnętrz / akcesoria / dodatki / edukacja / wydawnictwa / usługi - dla kobiet, rodzin oraz dzieci w różnym wieku, od niemowlaka do starszaka.
Skupiamy marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.

Listę wystawców znajdziecie na stronie mamaville.pl

Edukacja dla całej rodziny, czyli najnowsze i najbardziej przydatne wykłady związane z tematyką macierzyństwa, prowadzone przez doświadczonych prelegentów. Zajęcia i warsztaty dla dzieci, gdzie wspierając lokalne miejsca prezentujemy najciekawsze kierunki rozwoju najmłodszych poprzez zabawę.

Warsztaty są bezpłatne lecz ilość miejsc ograniczona

Tu można się zapisać >>> FORMULARZ REJESTRACJI

WARSZTATY DLA DZIECI

10.15 – 11.15
„PIELĘGNACJA NIEMOWLĘCIA JAKO PODSTAWA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ:

Prowadzenie: Emilia Urbańska "Rozwijanie przez wspieranie"

wiek: dzieci 1-4 m.ż

Warsztaty przeznaczone dla par w ciąży oraz rodziców z niemowlętami między 1 a 4 miesiącem życia. Na warsztatach zdobędą oni dużą dawkę wiedzy i praktyki z zakresu prawidłowej pielęgnacji oraz świadomego wspierania rozwoju niemowlęcia. Obalone zostaną mity dotyczące rozwoju dzieci a także przedstawione będą problemy rozwojowe, na które każdy rodzic powinien być wyczulony. Prosimy o zabranie ze sobą kocyka dla dziecka. Warsztaty prowadzi Emilia Urbańska, terapeuta dziecięcy zajmujący się wczesnym wspomaganiem rozwoju niemowląt i małych dzieci. Założycielka Rozwijanie przez wspieranie – miejsca w którym wspiera młodych rodziców zaopatrując ich w praktyczną wiedzę z zakresu rozwoju dzieci. Twórczyni specjalistycznych zajęć grupowych dla niemowląt od 1 miesiąca życia z zakresu integracji sensorycznej.

11.30 - 12.45

„INTEGRACJA SENSORYCZNA DLA NIEMOWLĄT”

Prowadzenie: Emilia Urbańska "Rozwijanie przez wspieranie"

wiek: od 5 do 10m-ca życia

Warsztaty przeznaczone z rodziców z niemowlętami między 5 a 10 miesiącem życia. Na warsztatach zdobędą oni widzę i praktykę z zakresu wspierania integracji sensorycznej, której zaburzenia są obecnie najczęściej diagnozowanymi problemami rozwojowymi u dzieci. Nauka świadomego wspierania rozwoju będzie opierać się na prawidłowych wzorcach ruchu oraz świadomości ciała które są gwarancją odpowiedniego poziomu rozwoju psycho- ruchowego niemowlęcia. Prosimy o zabranie ze sobą kocyka dla dziecka.

13.00 – 16.00 Konsultacje z Emilia Urbańską z "Rozwijanie przez wspieranie"

Darmowe krótkie konsultacje diagnostyczne niemowląt między 1 – 9 miesiącem życia. Ocena rozwoju psychoruchowego wraz z indywidualnymi wskazówkami.

Obowiązują zapisy: emiliaurbanskarpw@gmail.com w tytule: mamaville (zapisy według kolejności zgłoszeń co 15-20 minut)

13.00 - 14.15

"Zajęcia gordonowskie"

13:00-13:30 - dzieci 2-12 miesiąca

13:45-14:15 - dzieci 12 m-cy - 3 lata

Prowadzenie: Akademia Music Baby Art Trójmiasto, której głównym celem jest rozwijanie muzykalności dzieci już od jak najwcześniejszych chwil ich życia. Kontakt z muzyką ma być dla nich przyjemnością i źródłem satysfakcji

Metoda umuzykalniania dzieci inspirowaną teorią profesora Edwina Gordona bazuje na rozwijaniu wrodzonych uzdolnień muzycznych dziecka. Głównym celem zajęć jest rozwój zdolności muzycznych, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Na zajęciach wzbogacany jest słownik słuchowy dziecka, rozwijana wrażliwość słuchowa, kształtowany głos, doskonalone umiejętności śpiewania, współdziałania z innymi, naśladowania i wywoływania reakcji ruchowych. Faktem jest bowiem, że dziecko które od pierwszych miesięcy swojego życia ma kontakt z muzyką, pełniej się rozwija, szybciej reaguje na bodźce zewnętrzne i ma lepszy kontakt ze światem.

14.30 - 15.45

Warsztaty językowe „POCZUJ FLOW DO ANGIELSKIEGO” wiek: 4 - 7 lat

Prowadzenie: AYA FLOW Language Center to szkoła, która specjalizuje się w nauce języków obcych nowoczesną metodą Activate Your Abilities, w skrócie AYA, stworzoną przez zespół Certyfikowanych Animatorów Językowych - instruktorów z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym i z zacięciem do nieszablonowego nauczania.

Na warsztatach z AYA FLOW dzieci są wprowadzane w inny wymiar, a w nim mówimy tylko w języku angielskim! Ćwiczenia prowadzone przez naszych Animatorów Językowych dają okazję do kreatywnej zabawy z rówieśnikami. Dzieci w tym czasie wcielają się w różne role, dzięki czemu z zaciekawieniem chłoną zagadnienia, odkrywając przy tym smykałkę do języka angielskiego! Pozytywna atmosfera zajęć warsztatowych, sprawia, że dziecko jest pobudzone do działania w grupie, a przy tym ma dobre skojarzenie z nauką języka. Dzieci w praktyczny sposób uczą się komunikacji, a to staje się narzędziem do wszechstronnego rozwoju: poprzez muzykę, plastykę, logikę i integrację! Zajęcia metodą AYA to forma przystępnej, budzącej dobre skojarzenia nauki, dbającej o rozwój dziecka w sferze emocjonalnej, fizycznej i umysłowej. Pogoda ducha, pewność siebie, rozwijanie talentów i koncentracji to jedne z ważniejszych korzyści, które oprócz umiejętności komunikowania się po angielsku, przynosi dziecku nauka metodą AYA.

16.00 - 17.00

Prowadzenie: Eureka

„ODKRYWAMY RAZEM ŚWIAT - ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE”

wiek: 1,5-3 lat Zajęcia odbywają się w następujących krokach

1. Przywitania na kręgu i zabaw integracyjnych.

2. Część zasadnicza, w której skład wchodzą różne aktywności: plastyczne, sensoryczne, muzyczno-rytmiczne, ruchowe, czy zdobywania wiedzy o świecie.

3. Zakończenie, podsumowanie zajęć i nagrodzenie uczestników.

WYKŁADY DLA RODZICÓW

10.15: „CZY CHUSTONOSZENIE MOŻE BYĆ PROSTE?”

Prowadzenie: Lenny Lamb

Zapraszamy na spotkanie z doradcą noszenia dzieci oraz chustami i nosidełkami ergonomicznymi LennyLamb. Porozmawiamy o tym, że warto budować bliskość z dzieckiem dzięki noszeniu, a bezpieczne noszenie dziecka jest proste i wygodne. Na wykładzie pokażemy typy wiązania chust i opowiemy o każdej metodzie.

11.15 „KARMIENIE PIERSIĄ - WYOBRAŻENIA A RZECZYWISTOŚĆ"

Prowadzenie: położna Aleksandra Kopras z Zaufaj Położnej -praktyczne porady o macierzyństwie

Na warsztatach dowiecie się jak przygotować się do karmienia piersią, poznacie tajniki laktacji oraz fakty i mity z tym związane. Na warsztatach będzie możliwość porozmawiać o teorii w kontekście tego, co spotka Cię w rzeczywistości.

12:30 "KIEDY DO LOGOPEDY? KAMIENIE MILOWE W ROZWOJU DZIECKA"

Prowadzenie: Naukowe Koło Logopedów

Podczas prelekcji rodzice dowiedzą się jakie niepokojące objawy powinny skłonić do skonsultowania się z logopedą danej specjalizacji, kiedy jest najlepszy czas na terapię oraz jak wygląda prawidłowy rozwój dziecka w poszczególnych latach jego życia.

13.15 "KARMIENIE MAŁEGO DZIECKA - TECHNIKI, DOBÓR SPRZĘTU SPECJALISTYCZNEGO"

Prowadzenie: Naukowe Koło Logopedów

Podczas warsztatów rodzice dowiedzą się jak oraz czym w prawidłowy sposób karmić dziecko na każdym etapie jego życia. Na warsztat weźmiemy butelki, smoczki, łyżeczki i kubki niekapki.

14:15 „JAK ROZPOZNAĆ I PRAWIDŁOWO ZASPAKAJAĆ POTRZEBY NIEMOWLĄT WRAZ Z POKAZEM MASAŻU SHANTALA”

Prowadzenie: Rodzice bez obaw

Wykład z psychologiem niemowlęcym Anną Hildebrandt, na temat potrzeb rozwojowych dzieci do 1 roku życia I rodzicielstwie bliskości. Poruszone zostaną zagadnienia procesów samoregulacji, kształtowanie prawidłowych nawyków (na przykład ruchowych) i stymulowanie rozwoju psychoruchowego zgodnie z profilem sensorycznym (wrażliwością dziecka na bodźce). Wiedza zdobyta podczas wykładu, pozwoli rodzicom lepiej radzić sobie z problemami dziecka takimi jak zaburzenia snu, kolkowanie czy nadmierna płaczliwość.

15:30 "DLACZEGO NIEMOWLĘ BUDZI SIĘ I NIE ŚPI W NOCY?"

Prowadzenie: Sleepconcept

Na warsztatach poznacie najczęstsze powody pobudek oraz sposoby zapobiegania lub radzenia sobie z nimi a także odpowiedzi na pytania, kiedy Twoje dziecko może zacząć przesypiać noc i jak skoki rozwojowe wpływają na sen Twojego Malucha

STREFA RELAKSU

Na tę edycję zadbamy o większą, wygodną i kolorową strefę relaksu, gdzie po zakupach i atrakcjach będziecie mogli odpocząć i dobrze zjeść! Tu także spotkacie lokalnych wystawców. Foodtrucki oraz różnorodne stoiska także wegetariańskie i wegańskie.

POLECAMY NA STRONIE KOBIET:

Wideo

Materiał oryginalny: MAMAVILLE Targi dla Mamy i Dziecka Gdańsk vol.4 w Amber EXPO 10 marca 2019. To wydarzenie dla rodziców i spodziewających się dziecka - Dziennik Bałtycki

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3