(© Przemek ŚWIDERSKI)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Matura 2017. Tysiące maturzystów z Pomorza czeka na wyniki egzaminów maturalnych. Otrzymają je w piątek, 30 czerwca 2017 r. w swoich szkołach lub logując się na specjalną platformę.

Matura 2017 wynikiWyniki egzaminów maturalnych 2017 w sieci mogę się pojawić tuż po północy 30 czerwca.

- Aby je sprawdzić, maturzysta powinien wejść na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, wybrać zakładkę "Serwis OKE", następnie "Dla uczniów". Tam pojawi się pole do wpisania swojego loginu oraz hasła - tłumaczy Irena Łaguna, dyrektor OKE w Gdańsku.

Ponieważ często abiturienci próbują poznać swoje wyniki już kilka minut po północy, zdarzało się, że strona się zawieszała. W takiej sytuacji należy odczekać kilkadziesiąt minut i spróbować ponownie. Jeśli jednak maturzysta zgubił swoje hasło, wyniki pozna w piątek rano, w swojej szkole.

- My świadectwa dojrzałości wydajemy szkołom już w czwartek. Ale dyrekcja szkoły pod żadnym pozorem nie może zdradzić uczniom ich wyników wcześniej niż w piątek. Dyrektorzy poszczególnych szkół samodzielnie ustalali godzinę wręczenia tych świadectw swoim absolwentom, dlatego w każdej placówce może być inna godzina ich odbioru - mówi Irena Łaguna.

Dyrektorzy poszczególnych szkół samodzielnie ustalali godzinę wręczenia świadectw dojrzałości swoim absolwentom, dlatego w każdej placówce może być inna godzina ich odbioru


Matura 2017 podsumowanie


Także w piątek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna na swojej stronie internetowej przedstawi wstępne podsumowanie wyników matur 2017 na Pomorzu. Dzięki temu abiturienci będą mogli porównać swoje rezultaty do rówieśników z innych województw.Matura 2017 sesja poprawkowaCi, którym się nie powiedzie (ale spełniają określone kryteria - np. to, że nie zdali wyłącznie jednego przedmiotu), będą mieli siedem dni, by złożyć wniosek o przystąpienie do sesji poprawkowej w sierpniu. Deklarację składa się w swojej szkole.

- Sesja poprawkowa jest prawem, a nie obowiązkiem. Oznacza to, że tylko jeśli abiturient zgłosi chęć podejścia do egzaminu poprawkowego, przygotujemy i przekażmy arkusz do jego szkoły macierzystej - tłumaczy Irena Łaguna.

Zobacz też: Jak gwiazdy wspominają swoją maturę?

[Dzień Dobry TVN]

Matura 2016

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!