Mężczyzna wyprowadził się do innego miasta Mężczyzna wyprowadził się do innego miasta

Mężczyzna wyprowadził się do innego miasta. Psa zostawił przywiązanego na podwórku przed opuszczonym budynkiem (© Straż Miejska Gdańsk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

9 lutego 2018 funkcjonariusze z Referatu VI w Gdańsku otrzymali informację o psie żyjącym w bardzo złych warunkach. O godzinie 16.00 udali się na ulicę Benzynową, by sprawdzić sytuację czworonoga. Okazało się, że zwierzę jest zaniedbane i pilnie potrzebuje pomocy.

Strażnicy miejscy pod wskazanym adresem zauważyli średniej wielkości mieszańca w wieku około 6-7 lat. Pies był przypięty łańcuchem do budy. Nie miał dostępu ani do wody, ani do pokarmu. Miski wypełniała brudna i zamrożona ciecz. Zwierzę było bardzo wychudzone, przestraszone i płochliwe – opowiada inspektor Sławomir Jendrzejewski.


Czytaj też: 27-latek z Wrzeszcza znęcał się nad swoim psem?


Posesja, na której przebywał pies, sprawiała wrażenie opuszczonej. W skrzynce na listy brakowało już miejsca na przychodzącą korespondencję. Mundurowym udało się ustalić, że mieszkający tam mężczyzna wyprowadził się miesiąc temu do innego miasta. Sąsiadom powiedział, że być może wróci wiosną. Los czworonoga niewiele go obchodził. Kilkakrotnie próbował się pozbyć psa. Wywoził go do lasu, lecz wierne stworzenie zawsze wracało do domu. Porzuconemu zwierzęciu pomagali okoliczni mieszkańcy, przynosząc czasami coś do jedzenia.


Czytaj: Pies uciekł z posesji. Gdy odbierała go ze schroniska w Gdańsku musiała zapłacić za jego pobytStrażnicy weszli na podwórko i dokładnie obejrzeli psa. Istniało duże prawdopodobieństwo, że bez należytej opieki nie przeżyje zimy. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania na miejsce został wezwany pracownik schroniska „Promyk”, który zabrał czworonoga ze sobą.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze powiadomili Prezydenta Miasta Gdańska o zabraniu zwierzęcia. Dodatkowo mundurowi zgłoszą do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez właściciela psa.POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:

Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaUwaga! Lista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 roku

Pies

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Yyyy (gość)

Możemy być bogaci ale bedziemy niewolnikami we własnym kraju jak oddamy nasze złoża. 
Syngaz z węgla kamiennego, ropa naftowa, gaz łupkowy,geotermia!!!!! A my palimy śmieciami!!!!! Siedzimy na zyle złota a klepiemy biedę przez zdradzieckie i zlodziejskie rządy!!!!Złoża warte setki bilionów złotych a my nie mamy pieniędzy???