W sobotę i niedzielę na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4) odbywać się będzie międzynarodowa konferencja "Dysleksja w wieku dorosłym".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Celem konferencji jest szerzenie wiedzy i dobrych doświadczeń dotyczących tematyki dysleksji u osób dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem praw i funkcjonowania studentów z dysleksją na uczelniach wyższych w Polsce i za granicą. Wartościowym rezultatem tego spotkania będzie wypracowanie modelu wspomagania studentów z dysleksją w toku studiów. Wysoce pożądanym celem konferencji byłoby rozwinięcie współpracy z innymi ośrodkami akademickimi w zakresie projektów badawczych, związanych z tą problematyką, w celu lepszego poznania zjawiska dysleksji u osób dorosłych i skuteczniejszej pomocy.

W ramach realizacji tych zamierzeń, podczas dwudniowej konferencji, odbędą się wykłady plenarne, warsztaty tematyczne, sesja plakatowa oraz dwa specjalne panele dyskusyjne - pełnomocników rektorów ds. studentów niepełnosprawnych oraz panel ekspertów. Dyskusje panelowe będą dotyczyły sytuacji studentów z dysleksją na polskich uczelniach, problemów jakich doświadczają w przebiegu kształcenia oraz możliwości udzielania im pomocy. W związku z tym uczestnikami konferencji będą:

Udział w konferencji wezmą: goście z zagranicy - prof. David Pollak (UK), prof. Angela Fawcett (UK), prof. Colin Stevenson (UK), dr M. Szczerbiński (UK), Bernard Quinn (UK), dr Pavla Cimlerova (Rep.Czeska), dr Reda Gedutiene (Litwa), dr Bożena Wszeborowska (Gibraltar, UK), Iwona Pikora (Luxemburg), pełnomocnicy rektorów ds. studentów niepełnosprawnych uczelni polskich, nauczyciele akademiccy i studenci polskich uczelni i profesjonaliści - psychologowie, pedagodzy, nauczyciele terapeuci, logopedzi, rodzice dzieci dyslektycznych członkowie Polskie Towarzystwo Dysleksji.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!