(© fot. Agnieszka Fijałkowska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2017 sprawił, że ulice Gdańska zamieniły się w sceny teatralne. Zobacz relację z drugiego dnia festiwalu.Teatr Markeline z Hiszpani zaprezentował spektakl "Andante". Teamtem przewodnim były buty porozrzucane po ulicy. Buty stały się głównymi bohaterami historii, ukazujących blaski i cienie historii. Buty na scenie tańczyły, zakochiwały się, żyły czy też umierały z rąk oprawców. Spektakl ukazywał to, co działo się z butami podczas różnych wydarzeń, np. podczas wojny. Buty odzwierciadlały ludzi, którzy musieli borykać się z problemami i prześladowaniami, musieli się chować i uciekać.

Zobacz też:
Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2017 [zdjęcia, wideo]


Mimbre z Wielkiej Brytanii zaprezentowali "Wondrous Strange", chaotyczny spektakl. Na scenę została wciągnięta nieczego niepodejrzewająca kobieta. Widzi ona zuchwałe wróżki w dzikim tańcu, obserwuje jak Romeo i Julia adorują się wzajemnie, a potem umierają, uczestniczy w "tańcu" wielu Hamletów, a także widzi jak królowie walczą i giną. W końcu kobieta ta, która przez cały spektakl siedzi na ławce, dołącza do dwóch tancerek i razem wykonują akrobacje na scenie.

Whalley Range All Stars w swoim "Compost Mentis" pokazali ogródek, w którym na środku stał wielki kompost. Głównym bohaterem był ogrodnik, który zajmował się swoją działką. Ogrodnik odkrył, że stos kompostu zaczął żyć swoim życiem. Na działce dochodzi do zniszczeń, ogrodnik staje się podejrzliwy. W końcu znika pochłonięty przez kompost.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!