Na plaży w Gdańsku Jelitkowie, mimo wietrznej pogody, stawiło się w weekend kilkadziesiąt osób, bo nordic walking to sport dla każdego, niezależnie od wieku, zdrowia i kondycji fizycznej.

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego i Polska Federacja Nordic Walking zaprosiły gdańszczan na mikołajkowy trening nordic walking.
Głównym punktem programu był przemarsz z Jelitkowa do Sopotu. Ten jednak poprzedzony był solidną rozgrzewką pod czujnym okiem trenerki z Polskiej Federacji Nordic Walking Edyty Kędzierskiej.

Po powrocie na jelitkowską plażę uczestnicy zostali poczęstowani ciepłą kawą i herbatą oraz smacznym ciastkiem - podaje Beata Zarach z Biuro Promocji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu - a na dzieci czekał św. Mikołaj z workiem prezentów, które rozdawał przy dźwiękach kolęd i świątecznych przebojów. Na plaży nie zabrakło i gdańskich morsów, którzy kąpielą w bardzo już zimnej wodzie dodawali otuchy pozostałym zawodnikom.

Organizatorzy zapraszają do śledzenia "nordicowego" FB - https://www.facebook.com/pfnw.eu/
https://www.facebook.com/AWFiSGD/


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!