Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn 2013: Znamy skład reprezentacji Polski

20-29 września w Polsce i Danii odbędą się Mistrzostwa Europy w ... (© Piotr Kalsztyn)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

20-29 września w Polsce i Danii odbędą się Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn 2013. Trener reprezentacji Polski podał skład na turniej, który odbędzie się także w Gdańsku i Gdyni. Jest w nim zawodnik Lotosu Trefla Gdańsk.

Wszystko o turnieju: Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn 2013: 20-25 września w Gdańsku i Gdyni [bilety, terminarz]

Na Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn 2013, które startują już 20 września, trener reprezentacji Polski siatkarzy Andrea Anastasi powołał 14 zawodników:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Łukasz Żygadło.
Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Michał Ruciak, Michał Winiarski.
Środkowi: Macin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona.
Atakujący: Grzegorz Bociek, Jakub Jarosz.
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Znalazło się więc miejsce w składzie dla siatkarza Lotosu Trefla Gdańsk Jakuba Jarosza, którego gra na pozycji atakującego.

Polscy siatkarze w Gdańsku zameldują się we wtorek, 17 września, a pierwszy mecz 20 września zagrają z Turcją. Następnego dnia podopieczni Anastasiego zmierzą się z Francją, a kolejnego ze Słowacją. Dwie najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinałów.

Przypomnijmy, że w Ergo Arenie odbędzie się 10 meczów (sześć grupowych, dwa baraże i dwa ćwierćfinały), w tym wspomniane spotkania grupowe Polski, Francji oraz Turcji. Z kolei w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni będzie można zobaczyć sześć meczów grupy D, w skład której wchodzą: Rosja, Bułgaria, Niemcy i Czechy.

KIEDY GRAJĄ POLACY? ZOBACZ: MISTRZOSTWA EUROPY SIATKARZY 2013 [TRANSMISJA W TV I ONLINE NA ŻYWO, MECZE POLAKÓW, TERMINARZ]Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gdynianka (gość)

Powodzenia!. Na razie "powodzenia", a na komentarze poczekajmy.Rozlegną się po meczach.
Przekonania jednak nie mam do tego składu, bo nieźle nas pogrążył.Zobaczymy na ile się zda upór trenera.
Ach! Niech to już się wreszcie zacznie, bo smutno i pusto jest bez siatkówki.