Trwa modernizacja linii kolejowej E65 na odcinku Gdynia - Warszawa. Jest to jedni z najważniejszych zadań inwestycyjnych PKP Polskich Linii Kolejowych. Po zakończeniu remontu podróż pociągiem do stolicy ma się skrócić do 2 godz. 30 minut. Na terenie Trójmiasta prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwa wymiana torów kolejowych między stacjami Gdańsk Główny - Orunia. Zobacz najnowsze zdjęcia!

Linia kolejowa Gdynia - Warszawa została podzielona na osiem odcinków inwestycyjnych (LCS). LSC to Lokalne Centrum Sterowania, czyli skomputeryzowana nastawania, z której można zarządzać ruchem kolejowym. Jednym z etapów jest modernizacja infrastruktury kolejowej na terenie Trójmiasta (LCS Gdańsk, LCS Gdynia).

Prace rozpoczęły się już w 2011 r. Mają potrwać 36 miesięcy. Projekt na terenie Trójmiasta obejmuje, m.in.: budowę układów torowych na stacjach i szlakach wraz z modernizacją podtorza i budową systemu odwodnienia, wymianę sieci trakcyjnej czy też modernizację istniejących obiektów inżynieryjnych oraz budowę nowych.

Zobacz także: Gdynia: Trwa remont torowiska w kierunku Pruszcza Gdańskiego

Nowe szyny na Pomorzu to tylko jedno z zadań realizowanych w ramach modernizacji linii Gdynia - Warszawa. Zgodnie z planami PKP, po zakończeniu prac pociągi do stolicy będą mogły jeździć z prędkością 160 km/h.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

MASZ INFO (gość)

Koalicja rządząca przegłosowała 9 listopada 2012 r. w ustawę dopuszczającą obrót żywnością GMO w Polsce. Mimo tego, iż zdecydowana większość społeczeństwa uważa tą żywność za szkodliwą dla zdrowia. Mało tego ustawa nie narzuca obowiązku znakowania żywności GMO. Nie będziemy wiedzieć, czy kupowana żywność jest GMO, czy też nie. Wiele krajów Unii Europejskiej (m.in. Francja, Austria, Węgry, Włochy, Luksemburg, Grecja, Niemcy, Bułgaria) oraz Szwajcaria zabroniło, na podstawie odpowiedniego uzasadnienia, upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych. Jedno jest pewne, raz dopuszczona uprawa żywności GMO w Polsce, będzie nieodwracalna ze względu na skażenia transgeniczne pomiędzy roślinami GMO, a ekologicznymi. Nie da rady zakazać pszczołom zapylania między sąsiadującymi polami GMO i EKO, w efekcie rolnicy uprawiający żywność EKO, stracą certyfikaty i będą zmuszeni do upraw GMO. Co ciekawe ustawa jakże ważna dla wszystkich Polaków przeszła w sejmie, praktycznie bez specjalnego rozgłosu w mediach. Jeżeli zależy Ci na tym co jesz Ty i Twoje dzieci - udostępnij tą informację dalej.

czytelnik (gość)

Do autora,
Ten artykuł nie niesie żadnej wartościowej informacji. Gdzie jest informacja co zostało zrobione, czym się teraz zajmują i co jeszcze robione będzie?

spoleczny_gda (gość)

Cały ten "remont" to wielki dramat. o ile drogowcy zasuwają bo gonią ich terminy i widać efekty ich pracy tak na kolei a dokładnie na E-65 grzebią od kilku lat efektów nie ma nie wiadomo ile będą grzały pociągi i czy w ogóle skróci się czas przejazdu tyle ile zakładają "specjaliści". a Feroco i Torpol zgarnęły kilka miliardów za pseudo remont.