Pochodzący z Niemiec hollywoodzki kompozytor Hans Zimmer pisze muzykę do ekranowych przebojów już od trzydziestu lat. Jego kompozycji można było posłuchać na sobotnim koncercie Hans Zimmer Tribute Show w hali Gdynia Arena. Bilety były wyprzedane już na kilka dni przed tym wydarzeniem, a hala była wypełniona słuchaczami do ostatniego miejsca.

Kariera Hansa Zimmera jest imponująca: jest laureatem Oscara, a niminowany do tej nagrody był dziesięciokrotnie. Jego muzyka przyczyniła się do sukcesu tak wielkich konowych przebojów jak "Gladiator", "Piraci z Karaibów" czy "Kod Vinci", animowanych mega-hitów "Król Lew" (Oscar dla Zimmera) i "Książę Egiptu", filmów akcji, m.in. "Twierdza" czy "Karamzynowy przypływ". Tematy ze wszystkich tych filmów można było usłyszeć w Gdyni. Nie zabrakło także muzyki napisanej przez Zimmera do nowatorskich filmów Christophera Nolana, z którym współpraca trwa już od niemal dwóch dekad - "Batman", "Incepcja", "Interstellar".

Muzykę Zimmera wykonała Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Macieja Sztora oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, solowe partie wokalne wykonała Anna Lasota, konferansjerką była Magdalena Miśka-Jackowska. Muzyce towarzyszyły projekcje fragmentów filmów, a niekiedy slajdy z nich. Koncert trwał przeszło dwie godziny przy pełnej widowni.

Producenci gdyńskiego koncertu zapowiadają kolejne widowiska z filmowego cyklu. W przygotowania koncerty muzyki z filmów z wątkiem sportowym oraz z filmów z muzyką wybitnego polskiego kompozytora Wojciecha Kilara.POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:


Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaUwaga! Lista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 rokuUrząd miasta

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!