Organizacje pozarządowe do boju! Składajcie wnioski o kasę na budowę placów zabaw Organizacje pozarządowe do boju! Składajcie wnioski o kasę na budowę placów zabaw

Organizacje pozarządowe do boju! Składajcie wnioski o kasę na budowę placów zabaw (© Krzysztof Kapica)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Urząd Miejski w Gdańsku wystartował z siódmą edycją konkursu na budowę małych placów zabaw. Do rozdysponowania, w jego ramach, jest pół miliona złotych.

- Jak co roku konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, które swoje oferty mogą składać do 18 lipca 2016 r. Dzięki poprzednim edycjom konkursu powstały już 62 małe place zabaw, na co miasto Gdańsk wydało ponad 3 miliony złotych. 10 kolejnych zwycięzców poznamy w drugiej połowie sierpnia- informuje Michał Piotrowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W konkursie wybranych zostanie 10 organizacji pozarządowych, które na swoim terenie lub na terenie gminnym wybudują małe place zabaw.

- Gmina dofinansuje taką inwestycję dotacją w wysokości 50 tys. zł. Wszystkie zwycięskie place zabaw zostaną wybudowane do końca 2016 roku- zapowiada Michał Piotrowski.

Jak wskazują miejscy urzędnicy, oferty konkursowe należy złożyć w zamkniętej kopercie z napisem: Konkurs 2016- pt: „Utworzenie małego placu zabaw na terenie Miasta Gdańska” w formie pisemnej w jednej z siedzib Urzędu Miejskiego. Wzory pism są dostępne na stronach internetowych miasta: www.gdansk.pl i www.bip.pl oraz na stronie organizacji pozarządowych „Konkursy”.

Podczas ubiegłorocznej edycji konkursu dofinansowanie przyznano aż 12 organizacjom (dwie dodatkowe załapały się z listy rezerwowej). Dzięki temu place zabaw przybyły m.in. w Kokoszkach, Matarni, Wrzeszczu Dolnym, na Przymorzu Wielkim.

Nowe place zabaw w Gdańsku. Miasto dofinansuje 12 nowych inwestycji. ZOBACZ GDZIE!

Wszystkie zwycięskie place zabaw zostaną wybudowane do końca 2016 roku.

Rozmaitości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zdzich (gość)

WOW! to 2/3 tego, ile ma kosztowac impreza dla Rzeplinskiego i TK, ktora prez. Adamowicz w ramach demonstracji politycznej, z wlasnej inicjatywy, za miejskie pieniadze chce przeprowadzic.

Szkoda Gdańska na złodzieji z PO (gość)

Tak i Gdańsk Adamowicza podnosi ceny biletów i parkowania!! Zwykła Platforma Złodziejska a nie Obywatelska. Adamowicz to zwykła świnia z PO