Biuro podróży Rejsclub.pl z Pruszcza Gd., organizujące wyjazdy na rejsy statkami wycieczkowymi opublikowało na swojej stronie internetowej komunikat dotyczący niewypłacalności.

- Pełnomocnik firmy Rejsclub.pl złożył 9 lutego zawiadomienie o niewypłacalności w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego - informuje Michał Piotrowski, rzecznik prasowego urzędu. - W zawiadomieniu pełnomocnik zadeklarował, że wszyscy klienci firmy wrócą z odbywających się obecnie wycieczek bez żadnych problemów (liczba uczestników nie została podana w złożonym dokumencie). Zawiadomienie zawiera również informację, że na wycieczki opłacone i zaplanowane po 8 lutego nie wyjedzie ok. 60 osób. Roszczenia tych osób w pełnym wymiarze pokryć ma – wedle zapewnień pełnomocnika Rejsclub.pl – ubezpieczenie firmy.

Do pracowników Urzędu Marszałkowskiego nie dotarły jak na razie żadne sygnały o nieprawidłowościach czy problemach od klientów firmy Rejsclub.pl, którzy w ostatnich dniach powrócili z wycieczek organizowanych przez firmę.

Z informacji na stronie firmy wynika, że Rejsclub.pl posiada zabezpieczenie finansowe w postaci gwarancji ubezpieczeniowej w kwocie 830 tysięcy złotych, ważne do grudnia 2018 roku. - W razie, gdyby doszło do niewypłacalności, uruchamiany jest II filar w postaci Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – informuje Anna Ulman, rzecznik prasowy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego na bieżąco monitorują sytuację związaną z niewypłacalnością firmy Rejsclub.pl. W poniedziałek uruchomiona zostanie procedura dotycząca zwrotu wpłat dla osób, które zawarły umowy z firmą Rejsclub.pl i których wyjazdy zostały zaplanowane po 8 lutego - informuje rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Miasta Gdańska.

Zainteresowani klienci powinni zgłaszać się do:
- Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego - Departament Turystyki; tel. 58 32 68 350; fax 58 32 68 352; ul. Długi Targ 1-7, 80-828 Gdańsk
- podmiotu udzielającego zabezpieczeń finansowych tj. AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. - ul. Chłodna 51; 00-867 Warszawa; tel. 22 555 00 00.

Zobacz też: PERYSKOP - przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia


POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaLista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 rokuWiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!