Night Power: Legalne wyścigi na ćwierć mili w Gdyni

Znamy je głównie z filmów typu "Szybcy i wściekli" czy ... (© mat. prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Znamy je głównie z filmów typu "Szybcy i wściekli", ale powoli wchodzą na ulice całkowicie legalnie - tak będzie we wrześniu w Gdyni.

Miłośnicy ulicznego ścigania się mogą już grzać silniki z radości. W maju rozpoczyna się ogólnopolski cykl ulicznych wyścigów samochodowych "Night Power". Co ważne całkowicie legalnych i jak najbardziej pochwalanych przez policję.

Pierwsze 3 wyścigi zorganizowane będą w Olsztynie, Łomży i Płocku, ale wielki finał zawita do Gdyni dokładnie 1 września.

- Nocne, legalne, uliczne wyścigi samochodowe są miejscem spotkań miłośników motoryzacji, fanów wysokooktanowej jazdy. Wspaniale jest wiedzieć, że takie miasta jak Olsztyn, Łomża, Płock i Gdynia chcą uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i odpowiadać na potrzeby mieszkańców właśnie w zakresie takich spotkań. Na wyścigach ulicznych na zabezpieczonym odcinku można legalnie poczuć prawdziwe sportowe emocje. Jest to główny atut naszej inicjatywy - uważa Urszula Korowicka, manager ds. marketingu Night Power.

O tym, że tego typu nielegalne zabawy są obecne w każdym dużym mieście doskonale wiadomo. W Gdańsku policja wiele razy walczyła z takimi wyścigami choćby na Zaspie.

- Sam też ścigałem się w takich imprezach, ale skończyłem z tym. Wszystko jest legalne i bezpieczne i nie ma się obawy, że zatrzyma policja - przyznaje Łukasz Wierciński, który obecnie zajmuje się organizacja wyścigów Night Power.

Do zmiany barykady przekonała go właśnie legalność i to, że z taką imprezą można wyjść do ludzi i pozwolić im na świetną zabawę w bezpiecznych warunkach, a przy okazji zrobić coś pożytecznego dla społeczeństwa np. pokazując symulatory dachowania jako przestrogę przed ryzykowaniem za kółkiem i stwarzaniem zagrożenia dla innych.

Wielki finał 1 września w Gdyni na ulicy Janka Wiśniewskiego


- Często ludzie ścigają się nielegalnie ponieważ brakowało im legalnej alternatywy i pojawiamy się my z naszym projektem NIGHT POWER 2012 Grand Prix. Organizujemy wszystkie pozwolenia, zabezpieczamy teren, wypełniamy wyścigi ciekawym programem i rozdajemy atrakcyjne nagrody nagrody. W tym roku główną nagrodą jest samochód osobowy - podkreśla Urszula Korowicka.

Jak wyglądać będą zawody? W wyścigu startują jednocześnie dwa auta jadące po równoległych, oddzielonych od siebie pasach drogi. Wygrywa kierowca, który w jak najkrótszym czasie pokona 402 metry, czyli 1/4 mili. W Gdyni impreza zaczynać się będzie o godzinie 16 i trwać będzie do północy, a miejscem jazdy będzie ulica Janka Wiśniewskiego.

Zawodom towarzyszyć będą m.in. pokazy najmłodszego polskiego kaskadera czy przejazdy aut pokazowych. Swoimi umiejętnościami popiszą się też kaskaderzy na motorach. W miasteczku wyścigów obejrzeć będzie można motory klasy Superbike, samochody wyścigowe, rajdowe oraz luksusowe auta sportowe. Oprócz parku maszyn znajdzie się tam również strefa bezpieczeństwa ruch drogowego z symulatorem dachowania i zderzeń oraz alkogoglami. W specjalnej strefie dla dzieci o nazwie "Tęczowy Power" maluchy nauczą się zasad bezpieczeństwa na drodze. W miasteczku zaprezentują się także wystawcy – przedsiębiorcy związani z motoryzacją i nie tylko.

Zapisywać do wyścigów można się na oficjalnej stonie Night Power.

Czytaj też:


Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!