Zobacz, jak będzie wyglądała szkoła przy Azaliowej [wizualizacja]

Znamy już projekt szkoły przy ulicy Azaliowej w Gdańsku. Budynek ... (© DRMG)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Znamy projekt szkoły przy ul. Azaliowej w Gdańsku Kokoszkach. Tak prawdopodobnie będą wyglądały wszystkie nowe szkoły w Gdańsku.

Szkoła znajdować się będzie przy ulicy Azaliowej i Kalinowej, pomieści ponad 600 dzieci z klas I-VI i zerówek.

Szkoła w Kokoszkach będzie wzorem


Miasto zakłada, że projekt budynku szkoły zostanie wykorzystany przy budowie kolejnych szkół w południowych dzielnicach Gdańska.

- Ten obszar bardzo szybko się rozwija, być może wspólnie z deweloperami uda się w ciągu kilku najbliższych lat wybudować kolejną szkołę - mówi Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Jeśli znajdziemy działkę o podobnej powierzchni, wykorzystamy projekt szkoły w Kokoszkach

Uczniowie nowej szkoły będą mieli do swojej dyspozycji bibliotekę z czytelnią, dostępną także dla mieszkańców Kokoszek. Na terenie szkoły znajdować się będzie także stołówka.

Basen i biblioteka dla wszystkich mieszkańców


Jednak to, co powinno najbardziej ucieszyć dzieci, to zaplecze sportowe obiektu. Obok budynku wybudowana zostanie sala gimnastyczna, 25-metrowy basen z sześcioma torami do pływania (wieczorami dostępny dla mieszkańców). Przy szkole powstaną dwa boiska: jedno piłkarskie, drugie wielofunkcyjne, przeznaczone do gry m.in. w koszykówkę, siatkówkę czy tenisa. Nie zabraknie bieżni, skoczni w dal i placu zabaw.

Wstępny kosztorys przewiduje, że inwestycja pochłonie ok. 33 mln złotych. Budowa szkoły rozpocznie się pod koniec 2012 roku i potrwa do od 18 do 24 miesięcy.

Za projekt odpowiada konsorcjum dwóch firm: Pracownia Inwestroproj z Bydgoszczy i Rebud z Mogilna.

Polecamy w MMTrojmiasto.pl


Stylowe Trójmiasto: Moda uliczna


Jesteśmy też na Google Plus - dołącz do nas

W Gdańsku powstaje film o Wałęsie

Modelka z Gdańska na okładce Vogue'a


Nocny spacer po Gdyni na zdjęciach


Zimowy wschód słońca w Orłowie [zdjęcia]

Załóż konto w MM

dodawaj informacje

dodaj zdjęcia

publikuj ciekawostki

dodaj wydarzenie
Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zenobiusz (gość)

koniec roku 2012 już minął. a na tym terenie pomimo sprzyjającej pogody nic nie drgnęło

Monika, matka 3czki (gość)

Wzór???. Ta szkoła to konieczność. Ludzie kupują M na obrzeżach, bo w centrum ich nie stać, miasto daje pozwolenia na gigantyczne osiedla (Leszczynowa, Orle itp) a potem się dziwi, że ludzie wołąją o szkoły... Na 6 zamykanych rocznie przypada 0,1 nowo otwartych. Dzieci migrują, bo miasto tak je odsyła! A potem szkoła "wzór" - już za mała dla dzieci - z Gdańska... Kokoszek, Otomina, Kiełpina, Smęgorzyna i Wiszących Ogrodów...