(© G.Mehring/archiwum DB)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kierunki, które utworzono na Uniwersytecie Gdańskmi w ubiegłym roku, m.in. sinologia i bezpieczeństwo narodowe biły rekordy popularności podczas rekrutacji. Uczelnia także na ten rok przygotowała nowe kierunki studiów.

Biologia medyczna, gospodarka wodna i ochrona zasobów wód, ichtiologia morska oraz wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej, a także studia w języku angielskim - European and International Business Law and EU Administration. Takie nowości przygotowano dla studentów, którzy rozpoczną edukację na Uniwersytecie Gdańskim w przyszłym roku akademickim.

Studentów kulturoznawstwa UG czeka przeprowadzka.

- Nowe kierunki mają w większości profil praktyczny, powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami, a studenci będą odbywać praktyki w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach - przekonuje rzecznik prasowy uczelni Beata Czechowska-Derkacz. - UG wyróżnia ukierunkowanie kształcenia i badań naukowych na morze. Morski autorytet uczelni budują znakomite stacje badawcze o międzynarodowej renomie oraz kierunki studiów, specjalności i badania naukowe związane z morzem.

W sumie od października studenci UG rozpoczną rok akademicki na 65 kierunkach. W tym roku po raz pierwszy mogą się kształcić na pedagogice wczesnej edukacji, bezpieczeństwie narodowym, zarządzaniu instytucjami artystycznymi, etnofilologii kaszubskiej czy sinologii. Nowo powstałe kierunki okazały się hitem podczas ubiegłorocznej rekrutacji. Ta w tym roku rozpocznie się zaś 15 maja. Będzie się odbywać przez internet.


Targi Akademia 2014
Oferta studiów na Uniwersytecie Gdańskim oraz wielu innych pomorskich uczelniach zostanie zaprezentowana w czasie Targów Akademia 2014.
Targi odbędą się w dniach 19-20 marca. Stoiska będzie można odwiedzać w godzinach 9-16 na Wydziale Prawa i Administracji UG przy ul. Bażyńskiego 6 w Gdańsku Oliwie. - W trakcie będzie można dowiedzieć się, gdzie warto studiować i jaki kierunek studiów wybrać. Będzie można zajrzeć do naukowych pracowni i laboratoriów, poznać jeden z najnowocześniejszych uniwersyteckich kampusów - Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego, a także zapytać studentów UG, jak wygląda studenckie życie - zapowiadają organizatorzy imprezy. Podkreślają, że będzie też okazja, by spotkać się z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Przedstawią oni najczęściej popełniane błędy w czasie matur, na przykładach omówią możliwe rozwiązania różnorodnych zadań oraz sposoby oceniania. Opowiedzą również o zmianach, jakie pojawią się na egzaminach w najbliższych latach. Będzie też szansa, by wziąć udział w próbnej maturze m.in. z matematyki, biologii, polskiego, historii, chemii i WOS.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!