Nowe Patio Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku otwarte. To będzie miejsce wydarzeń kulturalnych

Gdańsk zyskał nową przestrzeń kulturalną. W czwartek (25.01.2018) uroczyście otwarto Nowe Patio Akademii Sztuk Pięknych.

To - jak zapowiadają jego twórcy - miejsce poświęcone wydarzeniom z udziałem kadry akademickiej, gości oraz studentów. To również przestrzeń otwarta dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta.

W programie m.in. ogólnopolskie konferencje, eventy, cykle prelekcji oraz imprezy kulturalno-rozrywkowe w postaci mobilnego kina sezonowego oraz kameralnych koncertów. Aktywności skierowane będą do szerokiego grona odbiorców, począwszy od amatorów edukacji kulturalnej, poprzez hobbystów, pasjonatów, dydaktyków, przedsiębiorców, kończąc na wysokiej sławy artystów.

Szczegółowy program dostępny będzie na stronie: www.patioasp.pl.
- Program realizowany w tej powierzchni będzie skierowany do bardzo zróżnicowanej grupy odbiorców, a dzięki szerokiej ofercie w trakcie spotkań będą przenikać się słowa, idee i aktywności twórcze - powiedział na otwarcie rektor gdańskiej ASP - Krzysztof Polkowski. - Planowane inicjatywy będą bezpłatne i będą miały formę wykładów, warsztatów, prezentacji, jak również rozbudowanych ekspozycji wystawienniczych oraz koncertów i spektakli teatralnych. Uczestnicy spotkań wprowadzeni zostaną w arkana sztuk pięknych i projektowania, poznają sekrety artystycznych technik oraz niezwykłą przeszłość, która stoi za powstaniem prezentowanych prac, jak również niezwykłe życiorysy ich autorów. Szczegółowa problematyka oraz program spotkania będą każdorazowo dostosowane do wieku, potrzeb i oczekiwań grupy. Nowe Patio będzie miejscem otwartym i bezpiecznym dla wszystkich, którzy pragną obcować ze sztuką na co dzień.

Projekt finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

POLECAMY NA NASZEMIASTO.PL:

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.