Gdańsk zyskał nową przestrzeń kulturalną. W czwartek (25.01.2018) uroczyście otwarto Nowe Patio Akademii Sztuk Pięknych.

To - jak zapowiadają jego twórcy - miejsce poświęcone wydarzeniom z udziałem kadry akademickiej, gości oraz studentów. To również przestrzeń otwarta dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta.

W programie m.in. ogólnopolskie konferencje, eventy, cykle prelekcji oraz imprezy kulturalno-rozrywkowe w postaci mobilnego kina sezonowego oraz kameralnych koncertów. Aktywności skierowane będą do szerokiego grona odbiorców, począwszy od amatorów edukacji kulturalnej, poprzez hobbystów, pasjonatów, dydaktyków, przedsiębiorców, kończąc na wysokiej sławy artystów.

Szczegółowy program dostępny będzie na stronie: www.patioasp.pl.

- Program realizowany w tej powierzchni będzie skierowany do bardzo zróżnicowanej grupy odbiorców, a dzięki szerokiej ofercie w trakcie spotkań będą przenikać się słowa, idee i aktywności twórcze - powiedział na otwarcie rektor gdańskiej ASP - Krzysztof Polkowski. - Planowane inicjatywy będą bezpłatne i będą miały formę wykładów, warsztatów, prezentacji, jak również rozbudowanych ekspozycji wystawienniczych oraz koncertów i spektakli teatralnych. Uczestnicy spotkań wprowadzeni zostaną w arkana sztuk pięknych i projektowania, poznają sekrety artystycznych technik oraz niezwykłą przeszłość, która stoi za powstaniem prezentowanych prac, jak również niezwykłe życiorysy ich autorów. Szczegółowa problematyka oraz program spotkania będą każdorazowo dostosowane do wieku, potrzeb i oczekiwań grupy. Nowe Patio będzie miejscem otwartym i bezpiecznym dla wszystkich, którzy pragną obcować ze sztuką na co dzień.

Projekt finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


POLECAMY NA NASZEMIASTO.PL:

Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaUwaga! Lista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 roku

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!