Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta na liście zadań ministerialnych

Janina Stefanowska
Janina STefanowska
Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów jednogłośnie opowiedział się za przyjęciem do realizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Inwestycja ta może rozpocząć się jeszcze w tym roku lub na początku 2019, ze względu na nadchodzące wybory parlamentarne w 2019 r.

Premier Morawiecki zapowiada budowę 22 nowych mostów. "Kiełbasa plus, a nie realny projekt"

TVN24

Decyzją Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów budowa Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta może niemal ruszyć z kopyta.

- Czuję się w jakimś sensie współsprawcą tego wydarzenia - mówi Wojciech Kankowski, burmistrz Żukowa. - Ilość podejmowanych działań, wysłanych pism, osobistych podróży do Warszawy, na rozprawy świadczy nie tylko o moim zaangażowaniu w tę sprawę, ale całej gminy. Bo to mieszkańcy naciskali na rozwiązanie problemów komunikacyjnych. Muszę oddać też sprawiedliwość posłowi _Stanisławowi Lamczykowi, _który jako członek Komisji Infrastruktury żył tą sprawą, tak istotną dla Pomorza. Nawet oczekiwanie na decyzję Sądu Wojewódzkiego w Warszawie w sprawie decyzji środowiskowej nie zmieni tego, że mamy poparcie dla obwodnicy. Już ostatnio sąd podkreślał, że nic nowego w argumentacji się nie pojawia. A podnoszone kwestie mogą być rozstrzygane na etapie projektowania. OMT ma powstać w systemie "projektuj i buduj". Postawa premiera Mateusza Morawieckiego wskazuje, że nastawiony jest na rozwój. Pomorze było bliskie wykluczenia komunikacyjnego. Bo to komunikacja jest krwiobiegiem, za którym idzie dalszy rozwój. Zrównoważony rozwój. Tych kilkadziesiąt kilometrów drogi da szansę rozwoju kolejnym terenom.

Partnerstwo publiczno-prawne jest jedynym rozwiązaniem, które jest w stanie udźwignąć koszt budowy drogi ekspresowej, szacowany na 2 mld zł. Mówi się, że twarzą tego wydarzenia będzie doświadczony lider z budowy autostrady A1.

- Był to duży wysiłek, wymagający wiele czasu - przyznaje poseł Stanisław Lamczyk. - A największym majstersztykiem było spowodowanie przyspieszenia sądowego rozstrzygnięcia w sprawie decyzji środowiskowej, o co walczyliśmy w ubiegłym roku. Bo na dziś - ta decyzja jest już prawie prawomocna, bowiem do końca ubiegłego tygodnia był czas na uzupełnienie dokumentów przez jednego z uczestników postępowania, który 30 kwietnia złożył skargę kasacyjną. Nie była ona kompletna. Ponieważ nie brał on udziału w pierwszym etapie tego sądowego postępowania, jego skarga nie będzie rozpatrywana.

Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]

Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policji

Janusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkania

Uwaga! Lista najlepszych restauracji na Pomorzu

Najrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 roku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Drożeją motocykle sprowadzane z Niemiec

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto