W czwartek festiwal Open'er 2016 przeżywał prawdziwy najazd fanów Red Hot Chili Peppers. Jeden z najpopularniejszych zespołów w historii rocka podziałał jak magnes. Drugą gwiazdą tego dnia był zespół Foals. Jako pierwszy na scenie głównej zagrał zespół Kamp.

Godz. 23.12
Red Hot Chili Peppers grają "Californication". Polacy w meczu z Portugalią grają w dogrywce. Emocje sięgają zenitu!

Godz. 22.11 - Na scenę weszli muzycy Red Hot Chili Peppers! Jedna z największych gwiazd tego festiwalu zaczyna koncert od piosenki "Can't Stop".Kariera Red Hot Chili Peppers sięga 1982 r., a z pierwszego składu zostali wokalista Anthony Kiedis i basista Flea, którzy poznali się jako koledzy szkolni w jednym z liceów w Los Angeles. Wielką zasługą kwartetu jest połączenie rocka alternatywnego z funkiem, a kilka albumów, między innymi „Mother’s Milk”, „Blood Sugar Sex Magik” czy „Californication” to podręcznikowe przykłady jak należy tworzyć przełomowe płyty sprzedające się w milionowych nakładach.

Godz. 21.10 - Open’er to nie tylko muzyka. W tym roku organizatorzy festiwalu podali nam sporą dawkę kultury i zaprezentowali modowe trendy. Dziewięciu polskich projektantów gościło w strefie Fashion, w której można było obejrzeć propozycje na nadchodzący sezon. Ręcznie szyte, wielobarwne i ciekawe projekty – tak można je określić w jednym zdaniu. Cieszy, że modę w Polsce robi się z wysokiej jakości materiałów, że odchodzi (nareszcie!) dres, z którego szyli prawie wszyscy. Te projekty charakteryzuje prostota, ale też ważny jest szczegół: hafty, zdobienia, precyzyjne wykonanie.Godz. 20.15
Na scenie zespół Foals - jeden z najważniejszych brytyjskich zespołów rockowych ostatniej dekady. Muzycy wspomnieli, że to ich trzecia wizyta na tym festiwalu, znów jest deszczowy dzień, ale i tak jest niesamowicie!


(Gabriela Król)

Pogoda zdecydowanie się poprawiła. Jest ciepło, nie pada.Godz. 18
Koncert zespołu Kamp!, mimo że w strugach deszczu, rozgrzał openerową publiczność. Muzycy Kamp! zagrali jako pierwsi na Main Stage. Synthpopowcy z łodzi w Gdyni prezentowali drugi w swej dyskografii album „Orneta”.


(wideo Gabriela Król)

W trakcie koncertu zespołu Kamp! na terenie miasteczka festiwalowego wybuchł pożar.

Zapalił się jeden z food trucków [ZDJĘCIA]Na zakończenie dnia wystąpi natomiast francuski M83, dreampopowy projekt, który przed laty zauroczył gdyńską publiczność. I tu będziemy mieli do czynienia z nowym programem, promowana będzie wydana w kwietniu br. płyta „Junk”.

Scena namiotowa
Na scenie namiotowej z polskich wykonawców wystąpili hip-hopowi Łona i Webber oraz zawsze witana na Open’erze z otwartymi ramionami Maria Peszek. Z międzynarodowych gwiazd na Tent Stage będzie Beirut i pamiętany sprzed kilku lat Caribou.

ZOBACZ naszą fotograficzną relację z pierwszego dnia Open'er Festival 2016 w Gdyni.


Open'er Festival

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!