W sobotę (15 lipca) na Targu Węglowym można było obejrzeć „Cyganerię” Giacomo Pucciniego w inscenizacji Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Operę, która prezentowana była w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami, komentowali na żywo eksperci: Jerzy Snakowski oraz sopranistka i mezzosopranistka Katarzyna Hołysz.

Plenerowe projekcje oper na Targu Węglowym cieszą się dużą popularnością. Pierwsze dwie edycje opery na Targu realizowane były w ramach europejskiego projektu Viva Europa i były to transmisje na żywo oper wystawianych w Walencji.
W roku 2012, choć zawieszony został projekt europejski, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zdecydował się kontynuować pokazy oper i wybrał inscenizację „La Traviaty” Verdiego ze znanymi kreacjami Anny Netrebko i Ro-lando Villazona.

W 2013 roku pokazano „Car-men” Georga Bizeta, w roku 2014 „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta wystawiony na Jeziorze Bodeń-skim w Bergencji, w 2015 roku „Aidę” Giuseppe Verdiego, a w 2016 „Turandota” Giacomo Pucciniego.

poranny.pl

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!