(© Tomasz Bołt)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Prezydent Paweł Adamowicz zapowiedział w środę na facebooku, że gdańszczanie mogą spodziewać się w przyszłym roku obniżki opłat za śmieci. Za przeszacowanie przez magistrat kosztów ich odbioru wini "szarą strefę", to także ją obwinia o opóźnienia w dostarczaniu kontenerów do części mieszkańców.

"Trochę dla mnie nieoczekiwanie, Prezydent Lisicki [wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki, przyp. red] na spotkaniu z mieszkańcami Nowego Portu powiedział o tym, co planujemy w przyszłym roku. Najprawdopodobniej możliwa będzie obniżka opłaty za śmieci, o ile nic się nie zmieni w sposób gwałtowny (np. zatory płatnicze, wzrośnie gwałtownie ilość odbieranych odpadów itp.)." - napisał Paweł Adamowicz na facebooku odnosząc się do przebiegu środowego spotkania urzędników z mieszkańcami dzielnicy z cyklu "Mój dom, moja dzielnica, moje miasto" w Nowym Porcie w IV Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum nr 34.

Prezydent tłumaczy też, dlaczego Urząd Miejski w Gdańsku założył, że opłaty za śmieci powinny być wyższe.

"Wpływy na tę chwilę są wyższe od zakładanych, ale tylko dlatego, że okazało się, że spora część z nas, w ogóle nie miała umów na odbiór odpadów i legalnie ich nie oddawała firmom. Ta szara strefa wnosi ponad 20% liczby wszystkich punktów odbioru. Miało to wpływ niestety również na zaniżoną liczbę szacowanych, potrzebnych pojemników, które z mozołem są obecnie zdobywane. Solidarnie ponosząc koszta gospodarki odpadami, jest wysoce prawdopodobne, że doczekamy się obniżki opłat za ich wywóz. Będziemy to wiedzieć dokładnie po podsumowaniu tegorocznego budżetu." - zaznacza Adamowicz.

Pod koniec sierpnia mieszkańcy Gdańska złożyli do Rady Miasta Gdańska projekt obywatelskiej uchwały dotyczącej śmieci..

Choć urzędnicy także wtedy tłumaczyli, że proponowane przez nich stawki są nie do przyjęcia, a radni dokument odrzucili na ostatniej sesji, wiceprezydent Maciej Lisicki i tak deklarował, że stawki opłat za śmieci mogą zostać obniżone wiosną 2014 roku.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mieszkaniec (gość)

Mieszkańcy Gdańska teraz wiedzą jak wynosi kalkulacja opłat za media,orzaz inne opłaty w tym mieście.Masz swego prezydenta i bezradną radę sam tego chciałeś .Dlatego Ciebie tak łupią.Ciebie rozliczają w pracy mieszkańcu w ciągu roku,bez odsetek (nowocesne warunki pracy ) a zarząd tego miasta dokłada ceny z,, sufitu'' i odsetki.1 mieszkaniec placi tyle co rodzina 4 osobowa.Same wspaniałe osiągnięcia zarządu.Prezydent tego miasta kolejną propagandę sukcesu sobie robi przebywając na budowach (jak by się znał na budownictwie )A w mieście łapówki,walące się domy,samobójstwa podyktowane warunkami ,które tworzy. Wiarygodność jest taka sama jak premiera lub marszałka sejmu.Czas na zmianę

Karol-2 (gość)

No to mamy już blisko wybory bo Pawełek zaczyna się coraz częściej pojawiać w mediach,
nawet z żoną.
Ale nie z nami ale NIE Z NAMI TAKIE NUMERY!!!!!!!
Ile kadencji można być prezydentem GDAŃSKA no ile ?????

Tomek (gość)

Panie Prezydencie, proszę wreszcie wycisnąć ze swojego podwładnego z ZTM, kiedy zamierza konkretnie zakończyć prace przy tym placu techniczno-postojowym na Giełguda dla autobusów ZTM. To wstyd, aby bez żadnej informacji rzucić ludziom taki ruch pod oknami, a następnie zamiast przeprosić grzecznie za niedogodności i zobowiązać się przynajmniej do jakiegoś szybkiego terminu wyprowadzenia go z centrum - strzelał focha i udzielał w wywiadach jakichś tajemniczych i pokrętnych odpowiedzi niczym Pytia czy Wyrocznia Delficka. Pan Zomkowski powinien zrozumieć, że jest dla NAS - mieszkańców, a nie że mieszkańcy są dla NIEGO. Proszę spróbować mu to wytłumaczyć, bo sytuacja jest bulwersująca.