Orkiestra z Gdańska startuje w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Szkolnych Szkół Muzycznych. Chodzi o orkiestrę z Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku. To jedyny reprezentant z Pomorza.

Gdy Mariusz Mróz, dyrygent orkiestry symfonicznej z Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku, wchodzi na salę, nastaje cisza. - Koncertmistrzu strój orkiestrę - wydaje polecenie i z instrumentów zaczynają się wydobywać pierwsze dźwięki, a na twarzach zgromadzonych młodych muzyków rysuje się skupienie. Dopiero po dłuższej chwili orkiestra zaczyna grać "Bajkę" Stanisława Moniuszki. Gdy kończy, młodzi muzycy szeroko się uśmiechają.

Orkiestra z Gdańska startuje w ogólnopolskim konkursie
- Lubimy grać razem. Nawet na próbie. Ale największa radość to zagrać podczas koncertu. Dla takich chwil ćwiczy się każdego dnia - tłumaczy Mateusz Kaczmarski, który gra na wiolonczeli.

Młodzi uczniowie na wspólnych próbach spotykają się raz w tygodniu. Poza tym każdy osobno ćwiczy grę na swoim instrumencie w szkole oraz w domu, przynajmniej godzinę dziennie. I tak od lat.

Głosowanie na najlepszą orkiestrę trwa do północy z 15 na 16 listopada 2013 roku. Nagrodę zdobywają dwie orkiestry - jedna wybrana przez internautów i jedna wybrana przez jury. Głos można oddać za pośrednictwem strony internetowej www.oksos.pl, na Facebooku albo na You Tube. Orkiestra, która zwycięży, w ramach nagrody wystąpi w Warszawie na galowym, finałowym koncercie w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

- Dla tej młodzież byłoby to niesamowite wyróżnienie i motywacja. Naprawdę na to zasługują - zachęca do głosowania ich dyrygent Mariusz Mróz.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!