Zawodnicy międzyrzeckiego Orła zakończyli niedzielny mecz mokrzy od potu i szampana, którym oblali ich kibice. Dwa wygrane mecze okazały się dla nich przepustką do turnieju finałowego, podczas których będą walczyć o awans do pierwszej ligi.Od piątku do niedzieli międzyrzeczanie byli gospodarzami turnieju półfinałowego fazy play off. Nie zawiedli licznych kibiców. Wygrali dwa z trzech spotkań i razem z ekipą Chrobrego Głogów awansowali do finału. - Przed nami najważniejsze spotkania w tym sezonie. Damy z siebie wszystko - zapewnia ich kapitan Piotr Haładus.

Turniej zakończył niedzielny mecz Orła ze Stoczniowcem Gdańsk. Gościom udało się wprawdzie kilka razy wyjść na prowadzenie, ale warunki gry dyktowali międzyrzeczanie. Przy wspaniałym dopingu kibiców zdobywali punkt za punktem, choć rywale dość wysoko ustawili poprzeczkę i wiele razy udowodnili, że ich awans do półfinałów nie był dziełem przypadku.

Podobnie jak w sobotę, nasi siatkarze świetnie grali blokiem. Duety Mariusz Szulikowski i Damian Misterski oraz D. Misterski i Bartosz Kowalczyk wiele razy powstrzymywały ataki gdańszczan. Dwa pierwsze sety wygrali 25:20, a trzeciego 25:19.

W ostatniej dekadzie maja międzyrzeczanie wezmą udział w kilkudniowym turnieju finałowym. Zmierzą się z pięcioma innymi zespołami, które wygrały półfinały. Dwa najlepsze awansują do pierwszej ligi.
W bało-niebieskich barwach Orła grali: Damian Misterski, Piotr Haładus, Tomasz Chwirot, Mariusz Szulikowski, Bartosz Kowalczyk, Wojciech Janas, Artur Troska i Marcin Wanat oraz Allan Szarletta, Łukasz Durbajłło, Michał Podolski i Patryk Greś.

Relacja z turnieju w środę, 16 maja, w tygodniku "Głos Międzyrzecza i Skwierzyny".

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!