W niedzielę zakończył Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych FETA 2017. Zobaczcie relację z ostatniego dnia festiwalu.

- Finał jest całkowicie inny od tego do czego przyzwyczailiśmy swoich widzów - mówiła w niedzielę Karolina Pacewicz z klubu "Plama" - to trzygodzinny spektakl w wykonaniu Theater Anu pt. "Ovid's Dream". Te 9 zapętlonych scen, to wyciszający powrót do rzeczywistości.

Czytaj też: Trzeci dzień festiwalu FETA 2017. Ogromna kaczka na występie Leo Bassi [WIDEO,ZDJĘCIA]


Niemieccy tancerze w swoich wykonaniach zagłębili się w tajemnice ludzkich przemian w inne formy życia opisane przez Owidiusza. Spektakl obejmował kolaże dźwiękowe wybranych opowieści rzymskiego poety, taniec współczesny i grę świateł i cieni. Sceny koncentrowały się na mocy ludzkich namiętności.

Czeska grupa Teatr Novogo Fronta przygotowała zaś alegoryczną groteskę o złożoności duszy ludzkiej pt. "Causa Fatalis". Spektakl ukazywał, że niewiele trzeba, by prawie harmonijny krąg konfliktów między mieszkańcami jednego domu, został zachwiany przez przyjazd kogoś obcego. W jałowej codzienności, niespodziewanie wychodziły na jaw tajemnice i budzą się pragnienia, które dotąd były nieznane.


Wideo: Agnieszka Fijałkowska

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!